۰

آیت‌الله جوادی‌آملی: آستان قدس رضوی ظرفیت ارائه پیام به همه جهان را دارد

قم نیوز: آیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی از مراجع تقلید گفت: آستان قدس رضوی به لطف الهی این توان را دارد که حرف جهانی بزند و برای همه جهان پیام داشته باشد چراکه جریان معارف امام هشتم نسبت به کل عالم اثر دارد.
حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی: آستان قدس رضوی ظرفیت ارائه پیام به همه جهان را دارد
حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی: آستان قدس رضوی ظرفیت ارائه پیام به همه جهان را دارد
به گزارش قم نیوز آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام و المسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی به تاثیر عمیق برکات معنوی امام هشتم علیه السلام اشاره کردند و افزود: ایران در ابتدا توسط سقیفه فتح شد و غدیر سهمی در فتح ایران نداشت، لذا اجداد ما در ابتدا غدیر را نمی شناختند، اما وقتی امام هشتم(ع) به عنوان یک قطب فرهنگی وارد ایران شدند، به برکت قدرت شعاع معنوی ایشان و حضور سایر سادات و امامزادگان به تبع حضور این امام بزرگوار، این کشور با غدیر آشنا شد.

وی ادامه داد: بنابر این ما و پدران ما و اجداد ما با تمام وجود و به معنای حقیقی کلمه، بدهکار وجود مبارک حضرت هستیم و حیثیت و شرافت ما به ایشان وابسته است.

این مرجع تقلید بیان کرد: دوره حیات حضرت رضا علیه السلام مصادف با ورود علوم مختلف از شرق و غرب عالم بود ولی حضرت با ورود علوم دیگر مخالفت نکرد بلکه آنها را به مباحثه و تحدی علوی فرا خواند.

وی تصریح کرد: آستان قدس رضوی به لطف الهی این توان را دارد که حرف جهانی بزند و برای همه جهان پیام داشته باشد چرا که جریان معارف امام هشتم نسبت به کل عالم اثر دارد و این معارف عمیق را باید احیا کرد که امیدواریم این معارف به دست شما احیا و گسترش یابد. در این راستا باید در نشر معارف حضرت بیش از گذشته سرمایه گذاری کرد.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: اصرار و تلاش ائمه ما این بوده است که مسائل اعتقاد و کلامی ازجمله مسئله توحید و امامت را در قالب دعا و ادعیه به ما معرفی کنند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مروی رئیس آستان قدس رضوی ضمن خوشامدگویی به آیت‌الله جوادی آملی گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس ارائه کرد.

وی در سخنانی ابراز کرد: امیدواریم که آثار و برکات وجودی جنابعالی مستدام باشد و مشمول دعای شما باشیم تا بتوانیم به عنایت دعای حضرتعالی در انجام وظایف خود موفق باشیم.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب: 80202
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *