۰

خلق ۲۰ اثر تاریخی و گردشگری قم با هنر آبرنگ توسط بانوی نقاش

قم نیوز: بانوی نقاش خوش ذوق قمی برای نخستین بار ۲۰ اثر تاریخی و جاذبه های گردشگری، کوچه های قدیمی، گذرها و کاروانسراهای استان قم را با هنر آبرنگ خلق کرد.
خلق ۲۰ اثر تاریخی و گردشگری قم با هنر آبرنگ توسط بانوی نقاش
خلق ۲۰ اثر تاریخی و گردشگری قم با هنر آبرنگ توسط بانوی نقاش
به گزارش قم نیوز محبوبه سادات حسینی افزود: برای نقاشی این آثار از روش آبرنگ استفاده کرده ام و نخستین بار است که آثار تاریخی قم با این روش خلق می شود.

وی اضافه کرد: آثاری از جمله حرم حضرت معصومه (س) متعلق به سال ۱۳۴۵، کاروانسرای پاسنگان و پل دلاک متعلق به دوره صفویه، گنبد سبز، تنگه قاهان و بازار تیمچه فرش از جمله آثاری هستند که با روش آبرنگ نقاشی کرده ام.

وی با بیان اینکه خلق این آثار ایده شخصی من بود، خاطرنشان کرد: نقاشی ۲۰ اثر تاریخی و گردشگری قم حدود ۶ ماه به طول انجامید و حدود ۷۰ میلیون ریال هزینه دربرداشت.

حسینی هدف از نقاشی آثار تاریخی و گردشگری قم را معرفی این اماکن به شهروندان و زائران استان قم عنوان کرد و ادامه داد: این آثار از ۶ تا ۱۲ تیرماه در نگارخانه فرهنگ قم به نمایش درآمد و استقبال خوبی از سوی علاقه مندان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه نخستین باری بود که نمایشگاهی به صورت انفرادی در قم برگزار می شد، بیان کرد: هزینه های صفر تا ۱۰۰ نقاشی و برگزاری نمایشگاه به صورت شخصی تامین شد و با وجود پیگیری ها هیچ نهادی در این راستا حمایت مالی نداشت.

وی اضافه کرد: تاکنون در شهرهای مختلفی در برگزاری نمایشگاه مشارکت کرده ام و آثاری در موضوع های متنوع به روش های مدادرنگی و سیاه قلم به معرض نمایشگاه گذاشته ام.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ سال است به صورت حرفه ای نقاشی می کنم، گفت: نقاشی را به صورت تجربی یاد گرفته ام و ۶ سال است در این رشته به هنرآموزان آموزش می دهم.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب: 80124
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *