عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین:

طرح های تحولی حوزه باید با محوریت حوزه انقلابی اجرایی شود

خبرگزاری حوزه نیوز , 29 تير 1398 ساعت 3:00

عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: طرح های تحولی حوزه باید با محوریت حوزه انقلابی به مرحله اجرا درآید.


به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین مهدی سلیمانی اردهالی با تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت: در عرصه های مختلف ما باید شاهد ایجاد تحول در حوزه باشیم، ضمن آن که همان طور که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرموده اند، حوزه باید انقلابی بماند و حوزه انقلابی بی شک می تواند تحولات حوزه را به شکلی جلو ببرد که حوزه و روحانیت به خوبی پاسخگوی نیازهای جامعه و نظام اسلامی باشد.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت تحول در عرصه های آموزشی و تحصیلی گفت: در این بخش نیز تحول باید بر اساس و محور حوزه انقلابی باشد و طبعاً اگر مدیر یک مدرسه و یا استادی، انقلابی نباشد، نمی تواند شاگرد انقلابی هم تربیت کند و لذا باید در وهله ی نخست مدیران انقلابی و دغدغه مند بر سر کار باشند تا انشاالله شاهد تحقق حداکثری اهداف و برنامه های تحولی در حوزه باشیم.

نماینده طلاب کاشان در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه همچنین افزود: بعد از بحث انقلابی بودن باید به سراغ چالش ها و مشکلات حوزه برویم که البته امروزه مشکلات، شناسایی و احصا شده و بارها بر ضرورت رفع آن ها تاکید شده و ما اگر بخواهیم که یک حوزه انقلابی و در تراز جهانی داشته باشیم، باید به سمت تحول حرکت کنیم.

وی ابراز داشت: از سویی نباید تلاش ها و زحمات صورت گرفته در گذشته در حوزه را مورد بی توجهی قرار داد به طوری که ما به خصوص نسبت به قبل از انقلاب، تحولات و دستاوردهای بسیاری را شاهد بوده ایم که باید قدردان آن باشیم.

این استاد حوزه همچنین گفت: خوشبختانه آیت الله اعرافی در وضعیت فعلی ، طرح های بسیار خوب و نوگرایانه ای دارد که البته با حفظ سنت های اصیل حوزوی که مورد تاکید و خواست علما و بزرگان است ما باید به سمت تحول با توجه به نیازها و اقتضائات جدید برویم.

وی بیان داشت: امروز شرایط ملی و بین المللی می طلبد که حوزه و حوزویان با نوآوری به سمت اهداف تحولی حرکت کنند به این معنا که ما نیاز به تلفیقی از حفظ سنت ها و نوآوری و خلاقیت به منظور جوابگویی به نیازهای نوپدید داریم.

استاد حوزه افزود: آن چه مهم است این که همه باید دست به دست هم بدهیم تا انشاالله اهداف متعالی حوزه محقق شده و در نهایت رضایت خاطر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و علما و بزرگان را جلب کنیم.

انتهای پیام/ 110


کد مطلب: 80024

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/80024/طرح-های-تحولی-حوزه-باید-محوریت-انقلابی-اجرایی-شود

قم نیوز
  http://qomnews.ir