۰

امام جمعه قم: مواضع رهبری الگویی برای دیپلماسی مقاومت است

قم نیوز: امام جمعه قم مواجهه رهبری درباره تعرض به نفتکش ایرانی را الگویی برای دیپلماسی مقاومت دانست و گفت: دستگاه دیپلماسی با تداوم کاهش تدریجی تعهدات و کوتاه کردن دست دشمنان از تعرض به منافع ملی، موضع مقتدرانه رهبری و ملت ایران را به رخ اروپایی‌ها بکشند.
امام جمعه قم: مواضع رهبری الگویی برای دیپلماسی مقاومت است
امام جمعه قم: مواضع رهبری الگویی برای دیپلماسی مقاومت است
به گزارش قم نیوز آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد برگزاری تجمع بزرگ عفاف و حجاب در 400 شهر کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: مردم با شعار «حجاب حافظ حریم خانواده» در این راهپیمایی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: مردم بار دیگر اعلام کردند که خواهان رفتار عفیفانه در سطح جامعه هستند و به مسؤولان هم خاطرنشان کردند که باید زمینه‌های لازم در مسیر تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و سطح جامعه را فراهم کرده و به وظیفه خودشان عمل کنند.

امام جمعه قم با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ائمه جمعه تاکید کرد: سخنان ایشان تابلوی اقتدار و پیشرفت و حل مشکلات ملت و بیانگر اثرگذار بودن دیپلماسی مقاومت در مقابله با افزون طلبی و شرارت آمریکا و انگلیس خبیث است.

وی گفت: رهبری در مواجهه با دشمن و همچنین حرکت در مسیر پیشرفت کشور، بر اتکا به ظرفیت داخلی، حضور فعال جوانان مومن و انقلابی در صحنه‌های مدیریتی، فساد ستیزی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

سعیدی با اشاره به اینکه آینده روشن ملت ایران برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت در گرو اجرایی شدن گفتمان رهبری در بین مسؤولان و تبدیل این گفتمان به فرهنگ عمومی است، یادآور شد: با توجه به بیانات رهبری برای بی پاسخ نگذاشتن راهزنی انگلیس  دیپلماسی مقاومت نیاز امروز کشور است.

وی با اشاره به اینکه هیچکدام از مسؤولان دلبسته بیگانگان نیستند، گفت: دیپلماسی مقاومت پیشرفت همه جانبه کشور را به دنبال دارد و این دیپلماسی نوآور، برخوردار از خلاقیت و روحیه انقلابی است.

امام جمعه قم مقابله با توطئه دشمن را از دیگر شاخصه‌های دیپلماسی مقاومت دانست و افزود: دیپلماسی مقاومت، دیپلماسی عزت، حکمت، مصلحت و تحقق منافع ملی است و در این دیپلماسی اقتدار و بازدارندگی مورد توجه قرار دارد.

وی یادآور شد: دیپلماسی مقاومت آثار مختلفی بر جای دارد که از جمله آنها این است که نه جنگ رخ می دهد و نه ملت تن به ذلت می دهد و دست بیگانگان از منافع ملت قطع می شود.

سعیدی بسترسازی برای پیشرفت با اتکا به توانمندی داخلی را از دیگر ویژگی‌های دیپلماسی مقاومت دانست و گفت: در این دیپلماسی اقتدار ملت بر دشمنان ملموس می‌شود؛ تجربه نشان داده است که سیاست تهدید و فشار در ملت ایران اثر معکوس دارد.

وی با بیان اینکه مواجهه رهبری در خصوص تعرض به نفتکش ایرانی می تواند الگویی برای دیپلماسی مقاومت است تاکید کرد: امیدواریم که دستگاه دیپلماسی با تداوم کاهش تدریجی تعهدات و کوتاه کردن دست دشمنان از تعرض به منافع ملی، موضع مقتدرانه رهبری و ملت ایران را به رخ اروپایی‌ها بکشند.

امام جمعه قم در بخش پایانی سخنان خود انتصاب آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه به عضویت شورای نگهبان را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.

سعیدی همچنین درگذشت آیت‌الله حائری رئیس موسسه داره‌المعارف فقه اسلامی را تسلیت گفت و افزود: خدمات علمی و تبلیغی این عالم ربانی ذخیره ای برای آخرت خواهد بود.

انتهای پیام/ 110
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 80009
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *