۰

مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌

قم نیوز: مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله سید محمد ‌حسینی شاهرودی مرجع فقید تقلید شیعیان در قم برگزار می‌شود.
مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌
مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله شاهرودی در قم برگزار می‌شود‌
به گزارش قم نیوز مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله سید‌محمد حسینی ‌شاهرودی مرجع تقلید فقید شیعیان برگزار می‌شود.

این مراسم امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور مراجع تقلید و علما در مسجد امام رضا(ع) واقع درگذرخان برگزار می‌شود و مراسم زنانه نیز از ساعت 18 الی 19:30 در مسجد امیرالمومنین(ع) برگزار می شود.

همچنین روز پنج شنبه 27 تیرماه مراسم بزرگداشت این مرجع عظیم الشان در حسینیه نجفی ها واقع در خیابان چهارمردان برگزار می شود.

آیت‌الله العظمی سید محمد شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع متولد سال 1304 در نجف و فرزند مرجع عالیقدر جهان تشیع مرحوم آیت‌الله العظمی سید محمود شاهرودی بود که روز شنبه 16 تیرماه به دلیل بیماری در بیمارستانی در تهران و در سن 94 سالگی دارفانی را وداع گفت.

این مرجع بزرگ و جلیل‌القدر صاحب تألیفاتی چون توضیح مناسک حج، دروس فی احکام النساء و ذخیره المؤمنین لیوم الدین،استفتائات به زبان عربی و فارسی،احکام مغتربین( مسائل شرعی ساکنین غرب)مناسک اردو بود که به خاطر استعداد و ذکاوت فوق‌العاده‌ای که داشت در سن 39 سالگی درس خارج فقه و اصول را در نجف تدریس می‌کرد.

یکی از اقدامات عظیم بیت آیت‌الله‌ شاهرودی سنت پیاده‌روی کربلاست و این بیت معظم از بنیان‌گذاران این حرکت عظیم مردمی هستند و آیت‌الله‌ العظمی سید محمود شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع از مؤسسین این اقدام است و فرزند برومند ایشان آیت‌الله‌ سید محمد شاهرودی این حرکت را ادامه داد و تثبیت این پیاده‌روی مرهون بیت آیت‌الله‌ شاهرودی است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۲
کد مطلب: 79851
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *