۰

آیت الله مکارم شیرازی: تشکیل حوزه علمیه خواهران از ابداعات امام خمینی بود

قم نیوز: آیت الله مکارم شیرازی گفت: از ابداعات بسیار مهم امام راحل (قدس سرّه) تشکیل حوزه های علمیه‌ خواهران بود که سابقه نداشت و با گذشت زمان چنان پیشرفت کرد که امروز عدد طلاب خواهر از 100 هزار نفر نیز افزون تر شده است.
تشکیل حوزه علمیه خواهران از ابداعات امام خمینی بود
تشکیل حوزه علمیه خواهران از ابداعات امام خمینی بود
به گزارش قم نیوز آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته اظهار کرد: از ابداعات بسیار مهم امام راحل (قدس سرّه) تشکیل حوزه های علمیه‌ خواهران بود که سابقه نداشت؛ گرچه به صورت محدود آغاز شد اما با گذشت زمان چنان پیشرفت کرد که امروز عدد طلاب خواهر از 100 هزار نفر نیز افزون تر شده است.

وی افزود: اهمیّت حوزه‌های علمیه خواهران از این نظر است که خواهران مورد تهاجم بیشتری از سوی مفسدان هستند. حمایت از مسأله حجاب که از اهم مسائل اسلامی است اگر به وسیله آن ها صورت گیرد مؤثرتر است.

این مرجع تقلید گفت: مسأله متلاشی شدن خانواده ها از طریق طلاق در مواردی ناشی از سوء رفتار دختران است و از طریق خواهران بهتر کنترل می شود. شکایت مهریه که با تمام اصلاحات مؤثری که در درمان آن شده هنوز عده ای را گرفتار ساخته است و با تبلیغات خواهران به حداقل خواهد رسید.

وی تصریح کرد: استقبال فوق العاده خواهران از حوزه‌های علمیه که در مواردی بر استقبال برادران پیشی می گیرد، نیز حائز اهمیت است. مسؤولان حوزوی و غیرحوزوی باید برای حوزه های علمیه‌ خواهران اهمیت فوق العاده ای قائل شوند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب: 79845
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *