۰

تکمیل استخر دخانچی نیازمند ۳ میلیارد ریال اعتبار است

قم نیوز: رئیس هیأت ورزشی جانبازان و معلولان قم، گفت: تکمیل و بهره‌برداری از استخر شهید دخانچی که هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفته فیزیکی دارد، نیازمند ۳ میلیارد ریال اعتبار است.
تکمیل استخر دخانچی نیازمند ۳ میلیارد ریال اعتبار است
تکمیل استخر دخانچی نیازمند ۳ میلیارد ریال اعتبار است
به گزارش قم نیوز محمد پیروزمنش با بیان اینکه روند تعمیر، نوسازی و تجهیز استخر شهید دخانچی به دلیل نبود اعتبارات لازم متوقف شده است، گفت: تاکنون بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط هیأت از طریق جذب کمک‌های مردمی برای تعمیر و تجهیز این استخر هزینه شده است.

وی، تکمیل این استخر را نیازمند تأمین اعتبارات دولتی دانست و ادامه داد: تا جایی که ممکن بود، تعمیر و تجهیز این استخر از طریق کمک‌های مردمی به این هیأت جلو برده شد ولی تأمین مابقی این هزینه دیگر در توان هیأت نیست.

رئیس هیأت ورزشی جانبازان و معلولان قم، با اشاره به سفر اخیر رئیس و برخی اعضای فدراسیون جانبازان و معلولان به قم و بازدید از این استخر گفت: در این بازدید قول‌هایی برای تأمین بخشی از اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این استخر داده شد ولی اینکه چه مقدار از این وعده‌ها عملی شود، معلوم نیست.

پیروزمنش ادامه داد: منابع اعتباری لازم برای تکمیل و تجهیز این استخر باید از طریق منابع استانی و اداره کل ورزش و جوانان تأمین شود که در این زمینه برخی مشکلات قانونی پیش پای این اداره کل است.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل و بهره‌برداری از این استخر می‌تواند موجب تحول در ورزش جانبازان و معلولان استان شود، اظهار داشت: ورزشکاران جانباز و معلول استان که در بخش قهرمانی در رشته شنا فعالیت می‌کنند، به دلیل هزینه بالا مجبور به تمرین در استخرهای عمومی هستند.

رئیس هیأت ورزشی جانبازان و معلولان قم، افزود: رشته شنای این هیأت در دو بخش بانوان و آقایان از جمله تیم‌های قوی و ممتاز کشور هستند که همواره مقام‌های برتر مسابقات کشوری را از آن خود می‌کنند، و راه‌اندازی این استخر می‌تواند گام مهمی در ارتقای ورزش جانبازان و معلولان باشد.

سال‌ها قبل استخر شهید دخانچی واقع در میدان ۷۲ تن قم در اختیار این هیأت ورزشی قرار داشت که به دلیل گرایش اداره کل ورزش و جوانان برای درآمدزایی این مجموعه از هیأت جانبازان و معلولان پس گرفته شد و به بخش خصوصی واگذار شد.

با پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته این استخر بار دیگر به هیأت جانبازان و معلولان قم واگذار شد.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 79835
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *