۰

انتقاد معاون استاندار قم از نبود نظارت بر بازار نو

قم نیوز: معاون استاندار قم با انتقاد از نبود نظارت بر بازار نو گفت: امروز بازار نو قم تبدیل به بازار کهنه‌ شده و گام بعدی تخریب آن است.
انتقاد معاون استاندار قم از نبود نظارت بر بازار نو
انتقاد معاون استاندار قم از نبود نظارت بر بازار نو
به گزارش قم نیوز محسن بهشتی ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با انتقاد از نبود نظارت بر بازار نو اظهار داشت: امروز بازار نو قم تبدیل به بازار کهنه‌شده و گام بعدی تخریب آن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم افزود: انتظار می‌رود بسیاری از مشکلات بازار نو از سوی دستگاه‌های دولتی و میراث فرهنگی حل شود، درحالی‌که فضاهایی در حال از بین رفتن است که این فضاها بسیار ارزشمند هستند.

وی با تأکید بر اینکه برای حل این مشکل باید در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری، میراث فرهنگی کشور و شهرداری میزان اعتبار تعیین شود، تصریح کرد: به‌منظور بازآفرینی بازار کهنه و نو، سهم 50 درصدی را میراث فرهنگی و 50 درصد هم از استانداری و شهرداری تأمین اعتبار شود.

بهشتی مطرح کرد: بنیاد مسکن ذیل ستاد بازآفرینی پیشنهاد تشکیل کارگروهی داده که استاندار رئیس این ستاد باشد که باید این مورد اصلاح شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم درباره احداث پروژه احداث پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز اظهار داشت: پارکینگ حضرت امام(ره) گره ترافیکی این منطقه را حل کرده و احداث پارکینگ شرقی حرم مطهر هم می‌تواند بخش مهمی از مشکلات ترافیکی شهر قم را حل کند.

وی اضافه کرد: فاز 5 عمار یاسر هم اهمیت خود را پیداکرده و در بودجه سال 98 تملک‌ها در حال پیشروی است و اخذ اوراق مشارکت سبب تسریع در انجام این پروژه خواهد شد.

بهشتی خاطرنشان کرد: در زمینه طرح‌های بازآفرینی کارهای خوبی که در شهر اتفاق افتاده سبب ایجاد یک رضایتمندی اجتماعی شده و انتظار می‌رود ساکنان این محلاتی که در هدف بازآفرینی قرار دارند با مسئولان همکاری‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم از محل منابع مختلف این حرکت را استمرار دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با تأکید بر اینکه تردد خودرو در محله میدان میر یک معضل است، افزود: در طرحی که درگذشته پیش‌بینی‌شده بود احداث یک پارکینگ برای این محله پیش‌بینی‌شده بود، احداث پارکینگ در محله میدان میر می‌تواند مشکل ترافیکی این محله را حل کند.

بهشتی درباره آسفالت مناطق هدف بازآفرینی شهری نیز گفت: آسفالت در این مناطق کیفیت و رضایتمندی مردم را افزایش می‌دهد، امیدواریم با همکاری که بین شهرداری و شهرسازی وجود دارد و با توجه به تمام منابعی که به آسفالت اختصاص‌یافته بتوانیم به اهداف موردنظر دست‌یابیم.

وی در پایان درباره وضعیت بازار نو و کهنه اظهار داشت: باید بخشی از اعتبارات سالانه را به بخش بازار اختصاص دهیم زیرا این دو مکان نیازمند یک مرمت اساسی هستند چراکه جایی بهتر از بازار کهنه برای عرضه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان سراغ نداریم.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 79715
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *