۰

نشاط اجتماعی در قم در چارچوب مسائل دینی اجرا می‌شود

قم نیوز: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قم گفت: جشنواره‌ها در قم با بحث نشاط اجتماعی در چارچوب دین دنبال می‌شود و باید متناسب با سنین مختلف برنامه‌هایی داشته باشیم که با توجه به نیازهای محلی و منطقه‌ای تدارک دیده‌شده باشد.
نشاط اجتماعی در قم در چارچوب مسائل دینی اجرا می‌شود
نشاط اجتماعی در قم در چارچوب مسائل دینی اجرا می‌شود
به گزارش قم نیوز حسن مالکی‌نژاد در حاشیه بازدید از جشنواره اقوام و عشایر استان با اشاره به عدم معرفی هنر گروه‌ها و اقشار مختلف استان از جمله عشایر اظهار داشت: فعالیت جدی اقتصادی و هنری عشایر به‌دوراز امکانات و خدمات شهری بسیار ارزشمند است و در مردم ایجاد انگیزه می‌کند که سبک زندگی سالم و تغییر رفتار فردی و اجتماعی با تغییر نگاه به زندگی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باوجود امکانات رفاهی در شهرها باید نگاه عمیق و معنادار به زندگی داشت، توضیح داد: عشایر و اقوام مختلف با سخت‌ترین نوع زندگی به ما این آموزش‌ها را داده که الگوهای خوبی هستند و این جشنواره علاوه بر آشنایی مردم با فرهنگ‌های مختلف، سبب رونق و گردش اقتصادی برای فعالان حوزه گردشگری و تبادل فرهنگ برای علاقه‌مندان به آشنایی با قومیت‌های گوناگون بودن آنکه هزینه‌ای برای سفر داده باشند می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قم، از صنایع‌دستی و هنرهای خانگی به‌عنوان سرمایه اجتماعی یاد کرد که می‌تواند برای اقتصاد خانواده بسیار مؤثر باشد و برگزاری جشنواره اقوام و عشایر را فضای قابل‌توجهی برای ارائه، معرفی و رونق این نوع از کسب‌وکار دانست که همسو با شعار سال است و تصریح کرد: اگر بتوانیم در معرفی قم به خوبی عمل کنیم، مردم خواهند دانست که اماکن تاریخی و ظرفیت‌های فرهنگی داریم که نمونه دومی در کشور ندارد.

وی بر معرفی قم به شهروندان تأکید کرد و افزود: ما نخست باید خودمان را نسبت به داشته‌هایمان تقویت کنیم که این کار سبب رونق گردشگری داخلی و ایجاد درآمد پایدار برای شهر و استان می‌شود که چنانچه دیگر متولیان هم در این حوزه ورود جدی داشته باشند، این ظرفیت به‌درستی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مالکی‌نژاد با بیان اینکه هویت شهر قم باید به‌درستی معرفی و عرضه شود، خاطرنشان کرد: وظیفه ما حفظ و حراست از سابقه، سنت و هویت شهری است و با توجه به حجم مهاجرت به قم قطعاً با کوتاهی در این زمینه صدمه جدی می‌خوریم و در آینده از هویت شهر چیزی باقی نمانده که بتوانیم در مورد آن صحبت کنیم.

عضو شورای شهر قم با تأکید بر اهمیت بررسی و نقد و نظر در مورد این جشنواره در حین و بعد از برگزاری و آسیب‌شناسی کارشناسی جهت استخراج نقاط ضعف و قوت آن یادآور شد: جشنواره‌ها در قم با بحث نشاط اجتماعی در چارچوب دین دنبال می‌شود و باید متناسب با سنین مختلف برنامه‌هایی داشته باشیم که با توجه به نیازهای محلی و منطقه‌ای تدارک دیده‌شده باشد و نمی‌شود برای شهر یک نسخه واحد پیچید.

وی اظهار داشت: شادی در قالب مبانی دینی همراه با تفریح سالم به یک فرهنگ و نشاط اجتماعی مداوم تبدیل خواهد شد که به‌مرورزمان برای دیگران نیز الگو می‌شود و یکی از برنامه‌های ما معرفی شادی با الگوگیری از فرهنگ دینی بوده و برنامه‌های بسیاری می‌توانیم داشته باشیم که در عین سالم بودن، آموزنده و مفرح باشد و این را یک سرمایه‌گذاری برای آینده می‌دانیم.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب: 79665
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *