۰

۸۰ درصد کفش کشور در قم تولید می‌شود

قم نیوز: رییس خانه صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به اشتغال‌زایی صنعت کفش گفت: صنعت کفش قم بیش از ۵ هزار شغل مستقیم و بالغ‌بر ۲۰ هزار شغل غیرمستقیم به وجود آورده است و ۸۰ درصد کفش کشور در استان تولید می‌شود.
۸۰ درصد کفش کشور در قم تولید می‌شود
۸۰ درصد کفش کشور در قم تولید می‌شود
به گزارش قم نیوز ابوالفضل فراهانی نقش قم در صنعت کفش را مورد توجه قرار داد و افزود: قطب اصلی صنعت کفش کشور قم بوده و بخش مهمی از نیاز کشور به این محصول در این استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به احداث شهرک کفش و دمپایی ماشینی استان، بیان کرد: این شهرک تخصصی همگن‌سازی و تأمین زنجیره تولید صنعت کفش استان را بسترسازی خواهد کرد.

فراهانی ادامه داد: بازارچه فروش مدرن کفش در این شهرک تخصصی دایر می‌شود همچنین با بهره‌برداری از شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی استان زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیز فراهم خواهد شد.

وی مشکل اصلی صنعت کفش استان را مدنظر قرار داد و گفت: تأمین مواد اولیه مهم‌ترین مشکل این صنعت در قم است، نوسانات ناگهانی و توزیع اشتباه مواد اولیه صنعت کفش مشکل و معضل اصلی واحدهای تولیدکننده کفش می‌باشد.

وی تصریح کرد: درصورتی‌که مشکل مواد اولیه واحدهای تولیدکننده کفش استان حل شود، مشکلات جانبی دیگر مانند بیمه و مالیات در روند مطلوب‌تری قابل پیگیری خواهد بود.

فراهانی با اشاره به مشکل اصلی کمبود مواد اولیه گفت: مواد اولیه صنعت کفش به‌صورت عمده در داخل کشور تولید می‌شود اما توزیع نامناسب آن در بورس و افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی آن در این بستر، مهم‌ترین معضل مواد اولیه صنعت کفش استان است.

وی همچنین ابراز کرد: ۱۰ درصد از واحدهای تولیدکننده کفش قم در وضعیت رکود قرار داشته و ۳۰ درصد نیز وضعیت نیمه فعالی دارند اما بقیه این واحدها با ظرفیت قابل‌توجهی مشغول فعالیت و تولید هستند.

وی در ادامه مشکل واحدهای غیرمجاز فعال در صنعت کفش استان را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: روند شناسایی و صدور پروانه کسب به واحدهای غیرمجاز به‌صورت مستمر با همکاری سازمان صمت استان در حال پیگیری است.

انتهای پیام/ 110
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب: 79474
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *