۰

146 میلیارد تومان برای توسعه گردشگری استان قم سرمایه‌گذاری شد

قم نیوز: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی قم با بیان اینکه ۱۴۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری استان در بخش گردشگری در سال ۹۷ بوده است، گفت: به دنبال برهم زدن توازن روستا و شهر نیستیم و با هدف حفظ اشتغال به دنبال توسعه این بخش هستیم.
۱۴۶ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری استان قم سرمایه‌گذاری شد
۱۴۶ میلیارد تومان برای توسعه گردشگری استان قم سرمایه‌گذاری شد
به گزارش قم نیوز سید مهدی حیدرآبادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به ظرفیت‌های استان در زمینه گردشگری اظهار داشت: گردشگری محور توسعه استان است و برای آنکه یک هتل و یا مجتمع گردشگری ساخته شود چندین دستگاه و نهاد در ساخت و ایجاد آن درگیر هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان قم با بیان اینکه در استان قم 11 هزار و 703 تخت داریم، گفت: افزایش ماندگاری گردشگران یکی از کارهایی است که باید در استان انجام شود، زیرا انجام این کار سبب می‌شود حتی در حوزه گردشگری بسیاری از صنایع ما به فروش برسد.

وی با تأکید بر حفظ فرهنگ قم گردی در استان ابراز کرد: یکی از برنامه‌های ما در روستاهای استان افزایش حضور و ماندگاری گردشگران در روستاها است.

حیدرآبادی با بیان اینکه در سال گذشته برای بیش از هزار نفر در حوزه گردشگری آموزش داده‌شده است، افزود: به دنبال آن هستیم که در بازارهای کشورهای هدف حضور پررنگی داشته باشیم، کشور هدف در زمینه  گردشگری کشور عراق است و امروز مدت ماندگاری زائران و گردشگران عراقی به 10 الی 15 روز رسیده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان قم ابراز کرد: گردشگری سلامت با محوریت گردشگرانی که خدمات درمانی دریافت می‌کنند یکی دیگر از کارهایی است که در زمینه گردشگری سلامت در حال کار هستیم و با امضای تفاهم‌نامه‌ای به دنبال آن هستیم تا در این عرصه توفیقات روزافزونی داشته باشیم.

حیدرآبادی با بیان اینکه 146 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری استان در بخش گردشگری در سال 97 بوده است، گفت: به دنبال برهم زدن توازن روستا و شهر نیستیم و با هدف حفظ اشتغال به دنبال توسعه این بخش هستیم.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱
کد مطلب: 78938
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *