۰

طرح سنجش و غربالگری سلامت برای 26 هزار نوآموز قمی انجام می‌شود‌

قم نیوز: رئیس اداره آموزش ‌و پرورش استثنایی استان قم گفت: طرح سنجش سلامت ۲۶ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و حدود ۳ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در پایگاه‌های غربالگری سلامت انجام می‌پذیرد.
طرح سنجش و غربالگری سلامت برای ۲۶ هزار نوآموز قمی انجام می‌شود‌
طرح سنجش و غربالگری سلامت برای ۲۶ هزار نوآموز قمی انجام می‌شود‌
به گزارش قم نیوز هاجر شعاعی با اشاره به نحوه فعالیت و خدمات‌رسانی پایگاه‌های سنجش و غربالگری سلامت در استان اظهار داشت: به‌منظور اجرای با کیفیت این طرح تعداد 10 پایگاه ثابت و سیار در مناطق و نواحی مختلف استان مشخص‌شده است، به‌نحوی‌که تعداد یک پایگاه در منطقه پردیسان و دو پایگاه نیز در هر ناحیه و پایگاه شماره 10 به مدت یک ماه در ناحیه 2 و در ماه دوم برای ارائه خدمات به مناطق استان اعزام می‌شوند.

رئیس اداره آموزش ‌و پرورش استثنایی قم با بیان پیش‌بینی آمار نوآموزان موردسنجش تا پایان اجرای این طرح تصریح کرد: پایگاه‌های سنجش سلامت ویژه نوآموزان بدو ورود به دبستان که طبق آماری به 26 هزار نوآموز می‌رسند از 18 خردادماه لغایت پایان مردادماه به‌طور مستمر فعال هستند و اما سنجش سلامت نوآموزان پیش‌دبستانی که حدود 3 هزار نفر بوده نیز از اول شهریورماه آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به روند اجرای طرح مذکور افزود: بعد از انجام مراحل غربالگری سلامت کودکان در صورت نیاز و تأیید نظر کارشناس در خصوص مشاهده موارد مشکوک، برای ارزیابی دقیق‌تر و معاینات بالینی به پایگاه تخصصی واقع در خیابان نواب در ابتدای شهرک میلاد ارجاع داده می‌شو،د قابل‌ذکر است مرحله نخست تست با دریافت مبلغ 30 هزار تومان و مرحله دوم نیز رایگان انجام می‌شود.

به گفته شعاعی دانش آموزان کم‌شنوا یا کم‌بینا بعد از معاینه و شناسایی، طبق طرح تلفیقی به مدارس عادی هدایت و ثبت‌نام می‌شوند، به‌گونه‌ای که از طریق یک معلم موردحمایت و پشتیبانی تخصصی مراکز قرار می‌گیرند و دانش آموزان دیگر با توجه به نوع مسئله و مشکل مشخص‌شده به‌صورت تفکیکی به مراکز موردنظر جهت ثبت‌نام ارجاع داده می‌شوند.

وی زمان سنجش دانش‌آموزانی را که تمایل به جهش تحصیلی داشته را نیز در اول تیرماه اعلام کرد و گفت: دانش آموزان بعد از ثبت‌نام در سامانه و انجام تست‌های موردنیاز در صورت برخورداری از استانداردهای لازم می‌توانند به مقاطع بالاتر جهش تحصیلی داشته باشند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
کد مطلب: 78937
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *