۰

توزیع مواد اولیه صنعت کفش در قم عادلانه نیست

قم نیوز: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: مواد اولیه صنعت کفش به حد نیاز در کشور تولید می‌شود اما توزیع اشتباه و ناعادلانه سبب می‌شود تا صنعت کفش با مشکل اساسی در تولید روبه‌رو شود.
توزیع مواد اولیه صنعت کفش در قم عادلانه نیست
توزیع مواد اولیه صنعت کفش در قم عادلانه نیست
به گزارش قم نيوز ابوالفضل فراهانی ظهر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: برای ادامه صادرات کفش استان باید مواد اولیه این صنعت به‌درستی و به‌موقع تامین شود.

وی افزود: روغن دی او پی مورداستفاده در صنعت کفش در ماه‌های اخیر به‌شدت افزایش قیمت پیداکرده و فعالیت و تولید را برای بسیاری از واحدهای مرتبط با کفش با معضل روبه‌رو کرده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: مواد اولیه صنعت کفش به حد نیاز در کشور تولید می‌شود اما توزیع اشتباه و ناعادلانه سبب می‌شود تا صنعت کفش با مشکل اساسی در تولید روبه‌رو شود.

فراهانی تصریح کرد: برای حل مشکل صنعت کفش استان باید شکل و نحوه توزیع مواد اولیه به‌ویژه روغن دی او پی در بورس کالا تغییر پیدا کند، بخش مهمی از کفش کشور در استان قم تولیدشده و قم محور و قطب کفش کشور است.

وی با اشاره به مشکلات ایجاد در خرید روغن دی او پی ابراز کرد: سقف قیمت این محصول تا زمانی که در کشور برداشته نشود مشکلی از این صنعت در استان قم حل نمی‌شود،با برداشته شدن سقف قیمت و افزایش بی‌رویه قیمت روغن دی او پی مشکلات فعالان این بخش پیچیده‌تر شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قم با انتقاد از توزیع عادلانه روغن دی او پی گفت: قیمت جهانی این روغن پایین از قیمتی بوده که در استان قم توزیع می‌شود،خرید روغن دی او پی باقیمت بالغ‌بر 30 هزار تومان برای هیچ تولیدکننده‌ای توجیه‌پذیر نیست.

فراهانی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه و روغن دی او پی حل نشود روند صادرات و افزایش ارزآوری صنعت کفش استان با چالش و بحران روبه‌رو خواهد بود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب: 78928
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *