۰

ائمه جماعات و کانون‌های مساجد جامعه را با آثار فریضه امر به‌ معروف آشنا کنند

قم نیوز: استاد حوزه علمیه گفت: مساجد مرکز آموزش مسائل دینی هستند و کانون‌های بسیج و ائمه جماعات باید زمینه‌سازی کرده تا جامعه با ابعاد امر به‌ معروف و نهی از منکر به‌خوبی آشنا شوند.
ائمه جماعات و کانون‌های مساجد جامعه را با آثار فریضه امر به‌ معروف آشنا کنند
ائمه جماعات و کانون‌های مساجد جامعه را با آثار فریضه امر به‌ معروف آشنا کنند
به گزارش قم نيوز حجت‌الاسلام حجت بحری پیش از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی مسئولان مساجد شاخص و مطرح شهر که در مسجد چهار مردان برگزار شد اظهار داشت: ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر ترویج این فریضه الهی را مورد تأکید دارد و همه مردم باید وارد عرصه شده و وظیفه خود را انجام بدهند.

وی افزود: مساجد مرکز آموزش مسائل دینی هستند و کانون‌های بسیج و ائمه جماعات باید زمینه‌سازی کرده تا جامعه با ابعاد امر به‌ معروف و نهی از منکر به‌خوبی آشنا شوند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: فعالیت مساجد بسیار گسترده است و در عین‌ حال دارای آسیب و مشکلاتی است، برخی مساجد فعالیت‌هایشان داخل مسجد است و درخواست داریم  که فعالیت‌های آن‌ها گسترش پیدا کند و همه محلات از برکات آن بهره‌مند شوند.

بحری با اشاره به جایگاه و اهمیت مسجد عنوان کرد: مسجدی‌ها باید با اهل محل ارتباط داشته باشند و خدمات دینی و فرهنگی  و اجتماعی گسترده‌ای ارائه دهند.

وی بابیان اینکه فعالیت خواهران در برخی مساجد قم بسیار گستره است،گفت: این فعالیت‌ها چندین برابر فعالیت آقایان است ولی گاهی آسیب‌هایی به همراه دارد و ممکن است برخی بانوان وارد عرصه آموزش و تدریس شده ولی آگاهی لازم را نداشته باشند که مساجد باید مراقبت و نظارت کرده و آموزش‌های لازم را انجام دهند.

  استاد حوزه علمیه عنوان کرد: حضور کودکان در مساجد گاهی به مشکلات دامن می‌زند و ممکن است سبب اعتراض بزرگ‌ترها شود و لطمات روحی به کودکان وارد شود که باید در این زمینه مدیریت شود.

بحری ادامه داد: طولانی شدن فاصله بین دو نماز یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه باشد، فاصله بین دو نماز سبب می‌شود که کاسبی که قصد دارد دو نماز را بخواند مجبور شود یک ساعت در مسجد باشد و گاهی با تاخیر در مسجد حضور پیدا کرده تا دو نماز را با یک نماز بخواند و این موضوع  سبب ریزش در نماز جماعت می شود.

وی با اشاره به اهمیت اقامه نماز جماعت در مساجد ابراز کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسات هم‌اندیشی مساجد به آن تاکید شد این است که با کوتاه کردن حاشیه نماز، نمازگزار بیشتری به مساجد جذب شود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیتی که در قم وجود دارد تعداد زیادی از نمازگزاران از قشر روحانیت هستند، امام جماعت به تنهایی نمی تواند همه موضوعات مسجد و محل را اداره کند چون اقدام مشکلی است و باید از ظرفیت روحانیون مسجد استفاده کرده و تشکلی برای آنها ایجاد شود.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب: 78805
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *