۰

همایش «کودک و محیط زیست» در قم برگزار شد

قم نیوز: همایش «کودک و محیط زیست» به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست به همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم همراه با برپایی نمایشگاه عکس و تولید آثار کاردستی با استفاده از مواد بازیافتی توسط کودکان کتابخوان قمی برگزار شد.
همایش «کودک و محیط زیست» در قم برگزار شد
همایش «کودک و محیط زیست» در قم برگزار شد
به گزارش قم نیوز همایش کودک و محیط زیست ظهر امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست و با حضور پرشور کودکان کتابخوان فعال در حوزه محیط زیست و خانواده‌های آنان در سالن جلسات کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.

در این همایش معصومه احمدی از کتابخانه امام علی(ع) به معرفی کتاب رویای زباله‌ها و محمدحسین حجازی از کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای به معرفی کتاب محافظت از محیط زیست پرداختند.

همچنین، ستاره الهیان از فعالان کتابخانه مریم نیز طی سخنانی در معرفی کتاب راهنمای عملی بازیافت اظهار کرد: بازیافت به زبان عامیانه به معنای استفاده دوباره و جلوگیری از مصرف بیهوده است که اجرای آن به نیاز به آموزش عمومی دارد.

محمدرضا عابدی رئیس حیاط وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه عملکرد والدین به صورت مستقیم بر کودکان تاثیرگذار است، اظهار کرد: این افراد برترین مربیان کودکان هستند به همین علت در ابعاد مختلف باید به الگوسازی که با رفتار و گفتار خود دارند، توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: ما باید داشته‌های امروز خود را برای آیندگان و کودکان خود نگه‌داری کرده و بدانیم که منابع امروزی روزی به پایان می‌رسد و در این راستا باید آینده کودکان خود را مورد توجه قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عطاءاله جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و سید حمیدرضا موسوی معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این مراسم به ایراد سخن پرداختند.

در همایش «کودک و محیط زیست» از کودکان کتابخوان فعال در حوزه محیط زیست و سازندگان کاردستی‌های برتر کتابخانه‌های عمومی استان قم با اهدا هدایایی تجلیل به عمل آمد.

برگزاری جشن شادی و مسابقات ویژه کودکان، برپایی نمایشگاه عکس حیاط وحش و نمایش کاردستی‌های کودکان کتابخوان با استفاده از مواد بازیافتی از جمله برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 78689
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *