۰

حفاظت از محیط زیست وظیفه‌ای همگانی

قم نیوز: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با تاکید بر لزوم حراست از کره زمین به‌عنوان یک وظیفه انسانی گفت: همگان در نگهداری کره زمین سهیم هستیم و باید به حفاظت از محیط زیست به‌عنوان یک وظیفه‌ای همگانی توجه داشته باشیم.
حفاظت از محیط زیست وظیفه‌ای همگانی 
حفاظت از محیط زیست وظیفه‌ای همگانی 
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام عطاءاله جباری ظهر امروز در همایش «کودک و محیط زیست» که در سالن جلسات کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست، اظهار کرد: این هفته فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست است.

وی با تاکید بر لزوم حراست از کره زمین به‌عنوان یک وظیفه انسانی اضافه کرد: همگان در نگهداری کره زمین سهیم هستیم و باید به حفاظت از محیط زیست به‌عنوان یک وظیفه‌ای همگانی توجه داشته باشیم.

همچنین، حمیدرضا موسوی معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به آلوده شدن محیط زیست بر اثر اشتباهات انسانی مطرح کرد: امروز این آلودگی موجب بسیاری از بیماری‌ها شده است؛ آب به‌عنوان مایع حیات بسیار مورد هجمه انسان‌ها قرار گرفته است و امروز بر اساس گزارش فقط یک سوم مردم جهان از آب سالم آشامیدنی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه فقط روزانه 700 تن زباله در خاک قم دفن می‌شود، تصریح کرد: هر چند محیط زیست امروزه با مشکلات مختلفی روبرو شده است اما می‌توانیم با مشارکت عمومی مردم این مشکلات را کاهش دهیم؛ باید محیط زیست را از کودکی به مدارس آموزش دهیم تا کودکان در آینده محیط زیست سالمی داشته باشند.

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 78688
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *