۰

سردار منتظرالمهدی: 85 درصد طلاق‌های ثبت‌ شده کشور به دلیل اعتیاد است

قم نیوز: معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طبق برآوردهای انجام‌ شده بیش از ۸۵ درصد از طلاق‌های انجام‌ شده در سطح کشور ارتباط مستقیمی با مسئله مواد مخدر داشته است.
سردار منتظرالمهدی در قم: ۸۵  درصد طلاق‌های ثبت‌ شده کشور به دلیل اعتیاد است
سردار منتظرالمهدی در قم: ۸۵ درصد طلاق‌های ثبت‌ شده کشور به دلیل اعتیاد است
به گزارش قم نیوز سردار سعید منتظرالمهدی ظهر امروز در آیین عقد تفاهم‌نامه مشترک با جامعه الزهرا(س) که در سالن جلسات این مرکز حوزوی و آموزشی  برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ‌سازی زیربنای مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر است.

وی افزود: با تلاش‌های شبانه‌روزی ستاد مبارزه با مواد مخدر سال 97، 685 تن انواع مواد مخدر در کشف و 15 شهید نیز در این مسیر تقدیم کشور شد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مواد مخدر کشور ادامه داد: سوءمصرف مواد از نظر تاریخی به 2 هزار سال قبل از میلاد حضرت مسیح بازگشته و سابقه طولانی در حیات بشر دارد.

منتظرالمهدی با تأکید بر اثرات مخرب مواد مخدر خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای انجام‌ شده بیش از 85 درصد از طلاق‌های انجام‌ شده در سطح کشور ارتباط مستقیمی با مسئله مواد مخدر داشته است.

وی عنوان کرد: همچنین 50 درصد از سرقت‌های خردی که در سطح کشور اتفاق می‌افتد نیز ارتباط مستقیمی با مسئله اعتیاد و به‌ویژه معتادان متجاهر دارد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مواد مخدر کشور تصریح کرد: متأسفانه ثروت‌اندوزی و سودآوری مواد مخدر در حدی بوده که میل به حذف و عدم تولید آن را از تولیدکنندگان از بین برده و در چنین شرایطی برای کاهش آمار اعتیاد باید به سراغ فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی رفت.

منتظرالمهدی تأکید کرد: برای پیشگیری و کاهش اعتیاد در کشور باید به سراغ ایجاد بسترهای مناسب برای ایجاد نشاط و تخلیه هیجانی در سطح کشور بود.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی از سنین پایه در سطح کشور گفت: باید به کودکان شیوه مناسب نه گفتن و همچنین آموزش‌های لازم در به تأخیر انداختن لذت‌جویی را ارائه کرد تا از این طریق احتمال ابتلای آن‌ها به مواد مخدر کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب: 78655
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *