۰

مخازن سدهای اصلی قم پرشده؛ احتمال وقوع سیلاب در فصل آبی جدید وجود دارد

قم نیوز: معاون استاندار قم گفت: با توجه به سرریز شدن سدهای اصلی استان، احتمال وقوع سیلاب در فصل بارش و به‌ویژه ابتدای سال آینده زیاد بوده که نیازمند تدبیر اساسی است.
مخازن سدهای اصلی قم پرشده؛ احتمال وقوع سیلاب در فصل آبی جدید وجود دارد
مخازن سدهای اصلی قم پرشده؛ احتمال وقوع سیلاب در فصل آبی جدید وجود دارد
به گزارش قم نیوز محسن بهشتی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ادامه عبور و مرور خودرو از رودخانه قم به دلیل مشکلات ترافیکی و عدم تکمیل رینگ‌های مواصلاتی قم، اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: با توجه به سرریز شدن سدهای اصلی استان، احتمال وقوع سیلاب در فصل بارش و به‌ویژه ابتدای سال آینده زیاد بوده که نیازمند تدبیر اساسی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تأکید کرد: برای مدیریت صحیح سیلاب در قم باید اولویت مسئولان استان بر ساماندهی رودخانه قم و ترمیم و پایدارسازی نقاط آسیب‌زا باشد.

بهشتی با اشاره به‌ضرورت اتخاد تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع سیلاب در رودخانه قمرود گفت: این رودخانه باید برای عبور 500 مترمکعب آب بر ثانیه آماده‌سازی شود، در غیر این صورت در صورت بحرانی‌تر شدن وضعیت نمی‌تواند پاسخ‌گو باشد.

وی عنوان کرد: شهرداری در مسئله سیلاب اقدامات مطلوبی کرده و از ورود هرگونه خودرو به رودخانه قم و پارک آن جلوگیری کرد که در صورت خودداری از این اقدام وضعیت سیلاب در این رودخانه بسیار بحرانی می‌شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تأکید کرد: شهرداری سازه‌های احداث‌شده در رودخانه قم را محدود و درخت‌کاری و کاشتن چمن را نیز حذف کند.

بهشتی عنوان کرد: برای مقابله با تکثیر ملخ، 500 هکتار از کانون‌های اولیه تکثیر این حشره در قم سم‌پاشی شده است، مشکلی ازنظر تکثیر ملخ در قم احساس نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مسئله سیلاب گفت: در بحث رودخانه قم نکات چالشی زیادی وجود دارد اما باید دراین‌بین نقاط مشترک برای جمع‌آوری سازه‌های مزاحم در بستر رودخانه قم در اولویت باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تأکید کرد: مستندسازی اقدامات قم در مدیریت بحران در 500 صفحه تدوین و به‌زودی به مرکز ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب: 78131
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *