۰

نخستین پروانه استاندارد غیردامی کشور در قم صادر شد

قم نیوز: مدیرکل استاندارد استان قم گفت: نخستین پروانه استاندارد غیردامی در کشور برای واحد تولیدی رامامهر توسط فقیه ناظر بر امور حلال برای ۴ فراورده آرد سوخاری، پودر سوخاری، پودر سوخاری پولکی و فلفی و قهوه فوری صادر شد.
نخستین پروانه استاندارد غیردامی کشور در قم صادر شد
نخستین پروانه استاندارد غیردامی کشور در قم صادر شد
به گزارش قم نیوز منصور فرزانه اظهار داشت: سال 96 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در مجلس شورای اسلامی مصوب شد وبر اساس این طبق قانون تنها مرجع رسمی صدور نشان حلال بر عهده سازمان استاندارد گذاشته‌ شده است.

وی افزود: تا قبل از تصویب این قانون دستگاه‌های مختلف در زمینهٔ نشان حلال نقش داشتند و پس از تصویب این قانون با نظارت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مبلغی فقیه ناظر بر امور حلال که با تایید شورای نگهبان تائید می‌شود موضوع نظارت بر غذای حلال انجام می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان قم بیان کرد: تا پیش از قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد قانونی دیگر به نام نظارت شرعی بر ذبح و صید بود، سال 95 در استان قم نخستین پروانه استاندارد حلال دامی و کشتارگاهی در کشور برای مرغ بهاران صادر شد.

فرزانه‌ تصریح‌کرد: ماه گذشته نخستین پروانه استاندارد غیردامی در کشور برای واحد تولیدی رامامهر توسط حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مبلغی فقیه ناظر بر امور حلال برای 4 فراورده آرد سوخاری، پودر سوخاری، پودر سوخاری پولکی و فلفی و قهوه فوری صادر شد.

وی بیان کرد: بیش از 13 پرونده نشان حلال را برای سازمان مرکزی فرستادیم که  9 پرونده از قم در دست اقدام است،همه واحدهای تولیدی در حوزه‌های مختلف صنعتی و غذایی برای صدور نشان حلال می‌توانند درخواست بدهند.

مدیرکل استاندارد استان قم خاطرنشان کرد: نشان حلال از جنبه‌های فقهی برای تجارت و صادرات کالای ایرانی به خارج کشور و موادی که در داخل کشور عرضه می‌شود مهم است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب: 78130
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *