۰

روزانه ۶۸۰ تن زباله در قم تولید می‌شود/ راه‌اندازی خط تولید کود کمپوست از ابتدای تابستان

قم نیوز: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به ورود روزانه ۶۸۰ تن پسماند به مجموعه سایت البرز گفت: خط انتقال پسماند به ظرفیت ۴۰۰ تن راه‌اندازی شده است.
روزانه ۶۸۰ تن زباله در قم تولید می‌شود/ راه‌اندازی خط تولید کود کمپوست از ابتدای تابستان
روزانه ۶۸۰ تن زباله در قم تولید می‌شود/ راه‌اندازی خط تولید کود کمپوست از ابتدای تابستان
به گزارش قم نیوز سید عبدالله میر ابراهیمی یکی از سیاست‌های حوزه مدیریت پسماند را کاهش و جلوگیری از تولید زباله عنوان کرد و اظهار داشت: در سال 97، توانستیم هفت درصد تولید زباله در قم را کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تأکید بر اینکه کاهش هفت ‌درصدی پسماند در قم جز با مشارکت شهروندان میسر نمی‌شد، افزود: انجام این مهم با آموزش و مشارکت ادارات، مساجد، آموزش و پرورش و سایر ارگان‌ها و نهادهای استان صورت گرفته است.

وی دلایل متنوع و متعددی برای این کار برشمرد و گفت: آموزش‌هایی که به‌صورت مستمر از سوی رسانه‌ها در راستای آگاه‌سازی شهروندان صورت گرفت و همچنین شرایط اقتصادی جامعه، دقت در خریدها و جلوگیری از خریدهای اضافی توسط شهروندان ازجمله مهم‌ترین عوامل کاهش هفت‌درصدی پسماند در قم هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه در سال 96 نسبت به سال 95 رشد پسماند نداشتیم، بیان کرد: در واقع شهروندان در نحوه خریدها و استفاده‌ها آگاه‌تر شده‌اند، در کنار آن تفکیک از مبدأ هم انجام می‌شود که اثر خود را در رابطه با پسماندهای دفعی نشان می‌دهد.


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در ادامه با اشاره به ورود روزانه 680 تن پسماند به مجموعه سایت البرز گفت: خط انتقال پسماند به ظرفیت 400 تن راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه پردازش تولید کود کمپوست در مرحله تست و آزمایشی است، تصریح کرد: این کارخانه از اواخر بهار و ابتدای تابستان کار تبدیل پسماند به کود کمپوست را آغاز خواهد کرد، در کنار آن عملیات دفع هم به‌صورت اصولی و مهندسی در حال انجام است که بالغ‌بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای آن تعریف‌شده است.

میر ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: تجهیزات ماشین‌آلات جمع‌آوری کود کمپوست از آلمان به مبلغ 300 هزار یورو خریداری‌شده و مجموعه پسماند قم آماده راه‌اندازی خط پردازش تولید کمپوست است.

انتهای پیام/ 113
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 78114
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *