۰

استاندار قم: ارتباط بین مراکز علمی و صنعتی در قم ضعیف است

قم نیوز: استاندار قم با اشاره به تدابیر استان در تقویت ارتباط بین دانشگاه با مراکز صنعتی و اجرایی گفت: در حال حاضر فاصله بسیار زیادی بین مراکز دانشگاهی، صنعت و نهادهای تصمیم‌ساز استان وجود دارد.
ارتباط بین مراکز علمی و صنعتی در قم ضعیف است
ارتباط بین مراکز علمی و صنعتی در قم ضعیف است
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست عصر امروز در نشست صمیمی با اساتید دانشگاه‌های استان  که در سالن جلسات امام جواد(ع) برگزار شد، اظهار داشت: مجمع مشورتی استان می‌تواند به بازوی تصمیم‌سازی دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود.

وی افزود: در حال حاضر شکاف و فاصله زیادی بین مراکز علمی و اجرایی استان مشاهده می‌شود، شرایط امروز به شکلی بوده که دانشگاه و مراکز اجرایی هر دو خود را بی‌نیاز از دیگری دانسته و هرکدام راه خود را می‌رود.

استاندار قم تأکید کرد: شکاف بین مراکز علمی و نهادهای تصمیم‌ساز و اجرایی در تمام بخش‌های مختلف وجود دارد اما این فاصله در بخش اجرایی کشور بیشتر از بخش‌های دیگر احساس می‌شود.

سرمست با انتقاد از وضعیت حاکم بر دانشگاه‌ها و مراکز اجرایی استان عنوان کرد: نباید شرایط به نحوی باشد که دانشگاه خود را بیگانه از مراکز علمی و صنعتی دانسته و مراکز تصمیم‌ساز نیز خود را بی‌نیاز از علم و پژوهش قلمداد کنند.

وی تأکید کرد: متأسفانه ارتباط درستی بین دانشگاه و صنعت نیز وجود دارد، نتایج مراکز دانشگاهی عملاً ارتباط و تأثیر مهمی در صنعت و تولید نداشته و پژوهش‌های آن‌ها چندان جنبه کاربردی و عملیاتی شدن ندارد.

استاندار قم اظهار داشت: دانشگاه بنا بر ویژگی ذاتی خود باید در مسائل اجتماعی پیش‌قدم و جریان ساز باشد درحالی‌که امروز نوعاً در برابر حوادث سیاسی و اجتماعی متأثر از آن‌ها شده است.

سرمست شکل‌گیری مجمع مشورتی استان را موردتوجه قرار داد و تأکید کرد: برای ارتباط بیشتر بین مراکز علمی و نهادهای تصمیم‌ساز، صنعت و اجرایی استان مجمع مشورتی تشکیل و در آن از پیشنهادات و انتقادات اساتید دانشگاهی استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: شایسته است هرکدام از دانشگاه‌های استان که تعداد آن‌ها به 30 مرکز علمی می‌رسد یکی از محورهای توسعه‌ای استان را به‌صورت تخصصی موردپژوهش و بررسی قرار داده و راهکارهای عملیاتی برای آن ارائه دهند.

استاندار قم عنوان کرد: مجمع مشورتی استان باید به بازوی قدرتمند تصمیم‌سازی و به اتاق فکر تخصصی بین علم، صنعت و مراکز اجرایی قم تبدیل شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در مجمع مشورتی استان مورد پیگیری قرار بگیرد مسئله ارتباط بیشتر دانشگاه با مراکز صنعتی است، ارتباط این دو نهاد باید هرسال تقویت شود.

سرمست در ادامه بیان کرد: همایش سرمایه‌گذاری و رونق تولید برای ایجاد گفتمان سرمایه‌گذاری نیمه دوم امسال در قم برگزار می‌شود، اساتید صاحب‌نظر استان برای معرفی ظرفیت‌های استان در امر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تخصصی خود اقدام کنند.

استاندار قم همچنین با استقبال از پیشنهاد مسئولان دانشگاه مفید قم گفت: استانداری قم این آمادگی را دارد تا بخشی از اراضی 50 هکتاری این دانشگاه را برای استفاده عموم شهروندان به مجموعه‌های ورزشی تبدیل کند.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸
کد مطلب: 78099
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *