۰
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

دفتر تبلیغات اسلامی به دنبال غنی‌سازی زیرساخت‌های علوم انسانی است

قم نیوز: رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی با محوریت پژوهشکده قرآن کریم به دنبال غنی سازی زیرساخت‌های علوم انسانی است تا جوامع علمی را از نظر فکری آماده کند.
دفتر تبلیغات اسلامی به دنبال غنی‌سازی زیرساخت‌های علوم انسانی است
دفتر تبلیغات اسلامی به دنبال غنی‌سازی زیرساخت‌های علوم انسانی است
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام نجف لکزایی در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی که ظهر شنبه در سالن ولایت تالار غدیر قم برگزار شد، با اشاره به سالروز آزادی خرمشهر، اظهار کرد: خرمشهر از چنگال دشمن نجات پیدا کرد اما تفکر علوم انسانی هنوز در سیطره علوم غیر وحیانی است و این علوم نه تنها به دنبال خودسازی نیستند بلکه باید در این راستا موانعی باشد که بتوانیم این مسائل را کنترل کنیم.

وی با تأکید براینکه در دفاع مقدس نگذاشتیم ایران گرفتار اشغال نظامی شود، گفت: اما اشتغال علمی هنوز در کشور ما ادامه دارد و بیش از هرچیز بر روی علوم انسانی تمرکز دارد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه اگر سیاست را بخواهیم در جامعه اسلامی هدایت کنیم بدون ایمان به آیات الهی امکان پذیر نیست، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با محوریت پژوهشکده قرآن کریم به دنبال غنی سازی زیرساخت‌های علوم انسانی است تا بتواند جوامع علمی را از نظر فکری آماده کند.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه‌ها و دانشگاه‌ها آغوش خود برای دریافت تولیدات فکری آماده کنند، تصریح کرد: در مدت زمان کوتاهی ۲۸ فرهنگنامه که توسط دفتر تبلیغات اسلامی تدوین شده بود مورد رونمایی قرار گرفت.

لک زایی با تأکید بر اینکه این نرم افزارها به صورت رایگان در اختیار مراکز علمی قرار داده می‌شود، اضافه کرد: تولید این نرم افزارها حاصل ۳۶ سال فعالیت تلاشگران در دفتر تبلیغات اسلامی است که نظیر آن وجود ندارد.
انتهای پیام / 137
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب: 78087
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *