۰

آغاز به کار گنجینه جمکران در موزه دین و دنیا

قم نیوز: همزمان با هفدهم رمضان سالروز تأسیس مسجد مقدس جمکران به امر حضرت مهدی(عج)، بخش گنجینه جمکران موزه دین و دنیا با حضور تولیت و جمعی از مدیران استان در شبستان امام هادی(ع) این مسجد مقدس افتتاح شد.
آغاز به کار گنجینه جمکران در موزه دین و دنیا
آغاز به کار گنجینه جمکران در موزه دین و دنیا
به گزارش قم نیوز همزمان با هفدهم رمضان سالروز تأسیس مسجد مقدس جمکران به امر حضرت مهدی(عج)، بخش گنجینه جمکران موزه دین و دنیا با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، حجت الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده و جمعی از مدیران استان در شبستان امام هادی(ع) این مسجد مقدس افتتاح شد.

مدیر موزه دین و دنیا در این مراسم اظهار کرد: موزه دین و دنیا با دارا بودن ۱۰ گنجینه در ۳۲۰۰ متر فضا در مسجد مقدس جمکران روزانه با استقبال چشمگیر نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جمکران همراه است.

حجت‌الاسلام محمد کیانی افزود: موزه دین و دنیا نخستین موزه مفهومی در جهان اسلام به شمار می‌رود که در این موزه در کنار زیبایی‌های که انسان را به وجد می‌آورد، در قالب آیات و روایات دینی مردم را با موضوعات دینی و فقهی آشنا می کند که این امر نقش مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی خواهد داشت.

وی به گنجینه‌های مختلف این موزه اشاره کرد و گفت: گنجینه مقدسات، عبادات، کار و زندگی، حقوق شهروندی، فرهنگی و اجتماعی، علما و مراجع، اقتصاد اسلامی، محیط زیست، جهاد و دفاع و گنجینه مسجد مقدس جمکران 10 گنجینه موزه دین و دنیا را تشکیل می‌دهند.

مدیر موزه دین و دنیا ادامه داد: در بخش گنجینه مسجد مقدس جمکران قدیمی ترین سنگ نوشته تأسیس مسجد مقدس جمکران مربوط به سال 1157 هجری قمری برابر با 1123 شمسی، محراب 300 ساله مسجد مقدس جمکران، اسناد و مدارک قدیمی مربوط به مسجد و بسیاری دیگر از آثار تاریخی مرتبط با مسجد به مخاطبان نمایش داده می شود.

این نمایشگاه در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 22 تا 2بامداد میزبان بازدیدکنندگان است.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: 78024
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *