۰

سیزدهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری به میزبانی استان قم برگزار می‌شود

قم نیوز: رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌ و پرورش استان قم از میزبانی سیزدهمین دوره جشنواره ملی مهارت‌های هنری هنرستان‌های سراسر کشور هم‌زمان با ولادت حضرت معصومه(س) در قم خبر داد.
سیزدهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری به میزبانی استان قم برگزار می‌شود
سیزدهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری به میزبانی استان قم برگزار می‌شود
به گزارش قم نیوز مسعود حمیدی با اشاره به برنامه ششم توسعه و سند چشم‌انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی مبنی بر توسعه هنرستان‌ها اظهار داشت: در سال گذشته متناسب با آمار هنرجویان در استان، هزینه‌ای بالغ‌بر 800 میلیون تومان اعتبار از سوی وزارتخانه به هنرستان‌های قم تعلق گرفت و هزینه‌های برون‌سپاری شده این مراکز به‌طورکلی تسویه شد.

 رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌وپرورش استان قم، رشته‌های تحصیلی در هنرستان‌های استان را بسیار متنوع دانست و تصریح کرد: هنرجویان این مراکز در 26 رشته شاخه فنی و حرفه‌ای و 45 رشته پرکاربرد شاخه کار دانش، در زمینه‌های صنعتی، هنری، خدماتی و کشاورزی به کسب مهارت مشغول‌اند.

وی با اشاره به میزبانی استان قم در سیزدهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری هنرستان‌ها یادآور شد: این جشنواره که در 19 رشته کاردانش و با مشارکت بیش از 180 نفر از هنرجویان هنرستان‌های قمی در سطح استانی برگزارشده با هدف معرفی قابلیت‌ها و توانایی‌های دانش آموزان کشور و تعمیق باورهای دینی و ملی، افزایش حس اعتمادبه‌نفس و ترویج روحیه کار و تلاش انجام می‌شود.

حمیدی بیشترین پذیرفته‌شدگان این جشنواره را حضور پررنگ دختران دانش‌آموز دانست و گفت: مراسم اختتامیه این برنامه هم‌زمان با میلاد حضرت معصومه(س) در قم برگزار می‌شود و با این امکان سعی در ارتقاء سطح آموزش مهارت در قم همچنین حمایت از صنایع‌دستی هویت اسلامی و ایرانی و دیگر قابلیت‌های دانش آموزان هنرستان‌های استان را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰
کد مطلب: 77728
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *