۰

دستگاه‌ها از برگزاری افطاری تجملاتی منع شدند

قم نیوز: سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ بخشنامه وزیر کشور به دستگاه‌ها خبرداد و گفت: از نیروی انتظامی خواسته شده نسبت به روزه‌خواری در ملأعام برابر قانون رفتار کند.
دستگاه‌ها از برگزاری افطاری تجملاتی منع شدند
دستگاه‌ها از برگزاری افطاری تجملاتی منع شدند
به گزارش قم نیوز سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ بخشنامه وزیر کشور درباره وظایف ذاتی و قانونی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: در این بخشنامه از تمامی دستگاه‌هاى اجرایی و نهادهای عمومی خواسته شده است از برگزاری افطاری‌های تجملاتی پرهیز کنند.


وی در ادامه با اشاره به ابلاغ این بخشنامه به بیش از 37 دستگاه اجرایی و نهادهای عمومی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف شده نسبت به ایجاد نمایشگاه عرضه مستقیم کالا، کنترل و نظارت داشته باشد تا کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم با قیمت و کیفیت مناسب عرضه شود.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شده است بر کیفیت طبخ شیرینی، زولبیا، بامیه و غذاهای رستوران‌ها و نیز غذاهایی که هنگام افطار و سحر در معابر عمومی عرضه می‌شوند از قبیل آش، حلیم و... کنترل و نظارت جدی و مستمر داشته باشد.

سامانی گفت: وزیر کشور در این بخشنامه نیز از نیروی انتظامی خواسته است با حضور فعال در اماکن عمومى نسبت به روزه‌خواری در ملأعام برابر قانون رفتار کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها مکلف شده‌اند نسبت به ترویج فرهنگ روزه‌داری با فضاسازی و تبلیغات میدانی و اختصاص مکان مناسب و پوشیده برای رفاه‌ حال مسافران در ایستگاه‌های مترو، پایانه‌های مسافربری و... به‌منظور رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و جلوگیری از آشکارشدن روزه‌خواری افرادی که عذر شرعی دارند، اقدام کنند.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 77400
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *