۰

مالزی گواهینامه های حلال در سطح جهانی را یکسان سازی می کند

قم نیوز: وزیر توسعه کارآفرینی در مالزی اخیرا اعلام کرد که این کشور با دیگر کشورهای مسلمان نشین به توافق رسیده اند که گواهینامه های حلال در سطح جهانی را یکسان سازی نمایند.
مالزی گواهینامه های حلال در سطح جهانی را یکسان سازی می کند
مالزی گواهینامه های حلال در سطح جهانی را یکسان سازی می کند
به گزارش قم نیوز محمد رضوان یوسف وزیر توسعه کارآفرینی در مالزی اعلام کرد که این کشور به روزی حرکتی در راستای یکسان سازی گواهینامه حلال در سطح جهانی انجام خواهد داد.

رضوان گفت: صنعت حلال همیشه یکی از اهداف اصلی وزارتخانه وی بوده و پس از اینکه چندین کشور به توافق رسیده اند که اتحاد و یکسان سازی در این راستا ضروری می باشد، چنین تصمیمی گرفته شد.

وی گفت: ما بازخوردهایی از چندین کشور داشته ایم و آن ها نیز با مالزی به توافق رسیدند که یکسان سازی گواهینامه حلال در سطح جهانی لازم است.

وی در مصاحبه ای خصوصی در یک همایش سالگرد گفت: در رابطه به توافق عمده ای رسیده ایم، هرچند که هنوز رسمی نشده است و مالزی قرار است رهبری کشورهای مسلمان را در این رابطه به عهده بگیرد زیرا ما در رابطه با سبک زندگی اسلامی، مرز نمی شناسیم.

رضوان گفته که اگر یکسان سازی حلال با موفقیت پایه گذاری شود، به این معناست که یک گواهینامه حلال یکسان برای تمامی محصولات حلال و اسلامی در سرتاسر جهان صادر می شود و همه جوامع اسلامی به آن احترام خواهند گذاشت.

وی گفت: هم اکنون برخی محصولات حلال هستند که مثلا استانداردهای حلال مالزی را ندارند و اینجا پذیرفته نیستند. در صورت یکسان سازی گواهینامه حلال چنین وضعیتی به قطع تغییر خواهد یافت.

 

گفتنی است در یازدهمین همایش جهانی حلال که ماه گذشته برگزار گردید اعلام شد که بازار حلال جهانی هم اکنون ارزشی به میزان 7 تریلیون رینگیت (واحد پول مالزی) دارد.

 انتهای پیام / 137
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 77297
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *