۰

2000 طلبه غیرایرانی در 6 مدرسه تحت پوشش مجتمع آموزش عالی فقه تحصیل می‌کنند

قم نیوز: مدیر ارتباطات و بین‌الملل مجتمع آموزش عالی فقه با بیان اینکه بیش از ۲ هزار طلبه غیرایرانی در ۶ مدرسه تحت پوشش مجتمع آموزش عالی فقه تحصیل می‌کنند گفت: ۳۰۰ استاد و هیئت علمی در مجتمع آموزش عالی فقه نسبت به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اهتمام دارند.
۲۰۰۰ طلبه غیرایرانی در ۶ مدرسه تحت پوشش مجتمع آموزش عالی فقه تحصیل می‌کنند
۲۰۰۰ طلبه غیرایرانی در ۶ مدرسه تحت پوشش مجتمع آموزش عالی فقه تحصیل می‌کنند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام داراب سلاجقه ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشور جهانی برای بشریت امروز است.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار طلبه غیرایرانی در 6 مدرسه تحت پوشش مجتمع آموزش عالی فقه تحصیل می‌کنند، گفت: با توجه به حضور بیش از 300 استاد و هیئت علمی در مجتمع آموزش عالی فقه، اساتید نیز در آغاز کلاس‌های درس نسبت به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اهتمام دارند.

مدیر ارتباطات و بین‌الملل مجتمع آموزش عالی فقه قم تصریح کرد: همزمان با ماه رمضان درس تفسیر آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید همانند سال‌های گذشته پس از نماز ظهر و عصر در مجتمع آموزش عالی فقه برپا است و درس تفسیر امسال سوره توبه است و ترتیل‌خوانی قرآن هر روز یک جزء از دیگر برنامه‌های این مرکز است که با حضور قاریان جامعه المصطفی برپا می‌شود.

سلاجقه گفت: مجتمع آموزش عالی فقه برای تبیین بیانیه گام دوم شورای سیاست‌گذاری را تشکیل داده و معاونت‌های مجتمع در این شورا حضور دارند و برنامه‌های متنوعی از ابعاد مختلف برای همکاران، طلاب، اساتید برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

   
وی افزود: طلاب غیرایرانی بسیاری از بخش‌های این بیانیه به ویژه شعارهای جهانی و فطری انقلاب اسلامی را که همچنان زنده و بالنده است را می‌توانند در سطح جهانی منعکس و تبیین کنند، ماه رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ این اصول است.

مدیر ارتباطات و بین‌الملل مجتمع آموزش عالی فقه قم با اشاره به جایگاه و اهمیت انقلاب اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی برخلاف سایر انقلاب‌هایی که در مسیر رشد و تکامل پس از مدتی دچار افول می‌شوند، در حال پیشروی و ارتقا می‌باشد و تجربه‌های موفقی را برای همه بشریت به جا گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: تدوین جزوه‌ها، بروشورها و برنامه‌های پژوهشی در قالب نشست و اختصاص چند صفحه در مجله‌های مجتمع آموزش عالی فقه به تبیین بیانیه، برگزاری همایش در نشست مبلغان کشور هندوستان با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان در این رابطه از جمله اقدامات مجتمع است.

سلاجقه افزود: در همین راستا دوشنبه 9 اردیبهشت از ساعت 11 تا 13 همایشی با رویکرد تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مسجد مدرسه مبارکه حجتیه با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

معاون ارتباطات مجتمع آموزش عالی فقه با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب افزود: بیانیه گام دوم انقلاب در 7 بند از سوی مقام معظم رهبری تدوین و منتشر شد و به نظر می‌رسد این بیانیه یک درخشش جدید در مسیر انقلاب خواهد بود.

وی ادامه داد: قطعاً یکی از راه‌های انتقال آموزه‌های بیانیه گام دوم انقلاب طلاب غیرایرانی می‌توانند باشند به‌خصوص در بعد بین‌الملل که نیاز است این بیانیه تبیین شود.

سلاجقه خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران آغازگر عصر جدید است و این مهم را می‌توانند دانش‌آموختگان جامعه المصطفی به جهانیان اثبات کنند.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷
کد مطلب: 77067
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *