۰

اتباع خارجی درقم 500 بسته اقلام غذایی به سیلزدگان کمک کردند

قم نیوز: معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: مسلمانان اتباع پاکستان در قم 500 بسته اقلام غذایی به ارزش 200 میلیون ریال به سیلزدگان کشور کمک کردند.
اتباع خارجی درقم 500 بسته اقلام غذایی به سیلزدگان کمک کردند
اتباع خارجی درقم 500 بسته اقلام غذایی به سیلزدگان کمک کردند
به گزارش قم نیوز امیرحسین علیمردانی در گفت و گویی بیان کرد: در ایام حادثه سیل، علاوه بر عموم مردم نوع دوست کشورمان، مسلمان سایر کشورها ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان این حوادث، در حد توان اقدام به کمک رسانی به سیلزدگان پرداختند.

وی ادامه داد: در همین رابطه جمعی از مسلمان پاکستانی مقیم قم ضمن حضور در پایگاه جمع آوری کمک های مردمی، با اهدای 500 بسته شامل؛ برنج روغن، حبوبات، کنسرو و آب معدنی به ارزش 200 میلیون ریال به یاری حادثه دیدگان شتافتند.

وی همچنین از ادامه خدمات تیم جهادی سراج، در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: در ادامه خدمت رسانی داوطلبان هلال احمر، تیم سراج، متشکل از اعضای داوطلب خانه هلال مرکز خدمات حوزه علمیه در مناطق سیل زده روستای بابا زید پل دختر لرستان مستقر شده و به مدت یک هفته خدماتی متنوعی همچون، تهیه و توزیع اقلام و پاکسازی منازل و معابر را انجام می دهند.

هموطنان می توانند از طریق تلفن همراه و شماره گیری کد دستوری #112 *780 * و شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ‌ها و یا به شماره کارت های 6104337999999996 بانک ملت و 5894631850259730 بانک رفاه هدایای نقدی خود را برای کمک به سیل زدگان واریز کنند.

همچنین مردم می توانند کمک های نوع دوستانه خود را از قبیل مواد غذایی که زمان مصرف بیش از شش ماه دارند، پوشاک نو و اقلام بهداشتی را در راستای کمک به هموطنان سیل زده به جمعیت هلال احمر واقع در خیابان ساحلی و یا خانه های هلال مستقر در مساجد استان تحویل دهند.

وقوع سیل در روزهای نخستین سال جاری منجر به خسارت های جانی و مالی فراوان در برخی از نقاط کشور شد؛ روند خدمت رسانی به حادثه دیدگان توسط دستگاه های مختلف و مشارکت مردم از همان روزهای نخست وقوع سیل جریان یافت و اکنون ساخت مسکن و ایجاد سرپناه دایمی برای سیلزدگان در اولویت برنامه های کمک رسانی قرار دارد. 

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 77012
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *