۰

فضای مجازی فرصت مناسبی برای تحقق الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت است

قم نیوز: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید از ظرفیت عظیم فضای مجازی در راستای تحقق الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نهایت استفاده را بکنیم.
فضای مجازی فرصت مناسبی برای تحقق الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت است
فضای مجازی فرصت مناسبی برای تحقق الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت است
به گزارش قم نیوز محمد رضا بهمنی در نشست هم اندیشی مدرسان و اساتید حوزه با موضوع سواد رسانه ای و فضای مجازی که در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت سواد رسانه اظهار داشت: رسانه از مباحث مهم ناظر به مناسبات مردم و حاکمیت و توجه به شرایط و اقتضائات زمانه است که در این باره نیز باید از ظرفیت عظیم حوزه و دانشگاه به درستی استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت فضای رسانه افزود: در روزگار کنونی بازیگران جدیدی در زمینه رسانه‌های نوین و فضای مجازی، قد علم کردند که باید آن‌ها را جدی گرفت و به تحلیل درست و دقیقشان پرداخت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: برای ارتقای سطح همدلی و همزبانی حوزه با مردم باید به دنبال اجرای رویکردهای نوین باشیم که به ما چارچوب درستی در تحلیل قضایا بدهد.

بهمنی گفت: یکی از مسائل بسیار مهم در مسیر گام دوم انقلاب توجه به رسانه و فضای مجازی است و از این نظر اقدام نهادهای حوزوی در برگزاری این همایش و پیگیری مباحث بسیار ارزشمند و مبارک است.

وی عنوان کرد: باید از ظرفیت عظیم فضای مجازی در راستای تحقق الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی نهایت استفاده را بکنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نخبگان و فعالان حوزوی نقش بسیار مهمی در راستای تحقق الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی دارند، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم قدرت انتخاب گری مردم در عرصه فضای مجازی را مبتنی بر معارف و آموزه‌های دینی و فرهنگ ایرانی – اسلامی ارتقا بدهیم و در این خصوص نیز حوزه‌های علمیه نقش کلیدی برعهده دارند.

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 76749
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *