۰

تشکیل شورای مشورتی جوانان قم برای بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه

قم نیوز: استاندار قم در نشست با جوانان نخبه استان قم رویکرد خود را جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت عظیم جوانان نخبه در تشکیل شورای مشورتی جوانان استان عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت جوانان در راستای تحقق الگوهای توسعه استفاده شود.
تشکیل شورای مشورتی جوانان قم برای بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه 
تشکیل شورای مشورتی جوانان قم برای بهره گیری از ظرفیت جوانان نخبه 
به گزارش قم نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در نشست صمیمی با جمعی از جوانان فعال استان قم که به مناسبت روز جوان در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع)، به نقش جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره و اظهار کرد: در حوادث اخیر سیلاب نیز جوانان اقدمات موثر و قابل تقدیری داشتند.

 

استاندار قم در ادامه بر لزوم تشکیل شورای مشورتی جوانان استان قم تاکید و اضافه کرد: از محور‌های اساسی برای آغاز به‌کار این شورا تبین بیانیه گام دوم انقلاب  وارائه راهکارهای علمی و اجرایی براساس توصیه‌های هفت گانه رهبرمعظم انقلاب است و جوانان نخبه استان برنامه و راهکارهای مدون پیرامون مسائل اجرایی استان تدوین و به دبیرخانه شورا ارائه دهند .

سرمست به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و با بیان اینکه سرمایه گذاری تنها در بخش اقتصادی نیست، افزود: حوزه‌هایی چون فرهنگ و نیروی انسانی نیاز به سرمایه گذاری دارد و چه بسا نتایج سرمایه گذاری در این بخش‌ها منتج به رونق اقتصادی خواهد شد.

وی حوزه‌های مختلف حضور جوانان نخبه و مستعد استان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برگزاری کارگروه‌هایی در مباحث مختلف و بهره گیری از خرد جمعی جوانان اولویت مدیریت کلان استان است تا ظرفیت بالقوه جوانان به نتایج قابل اجرا تبدیل شود.

مقام عالی دولت در استان، همچنین به جمعیت جوان استان قم اشاره و بیان کرد: استان قم با ۲۲.۵ درصد جمعیت جوان از استان‌های جوان کشور است و این مهم فرصت و نعمتی است که نباید مورد بی مهری و بی توجهی قرار گیرد.

استاندار قم، روحیه مطالبه گری و انتقادی جوانان را به عنوان یک نقطه مثبت و موثر عنوان و ابراز کرد: صراحت و صداقت جوانان در بیان نظرات و توجه به مسائل مختلف جامعه و نیز دقت در پیشرفت برنامه‌های استان، امری حیاتی در عملیاتی شدن سیاست‌های کلان استان است و ما از این انتقادات سازنده استقبال می کنیم.

در این نشست صمیمی که بمناسبت روز جوان در استانداری قم برگزار شد، نمایندگانی از بخش‌های مختلف جوانان به بیان موفقیت‌ها، افتخارات و نقطه نظرات خود در مباحث مختلف پرداختند.

انتهای پیام/ 113
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 76736
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *