۰
معاون خدمات زائرین مسجد جمکران خبر داد؛

طبخ و توزیع ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم در ایام نیمه‌شعبان

قم نیوز: معاون خدمات زائرین مسجد جمکران گفت: همزمان با نیمه شعبان ۴ هزار نفر خادم در بلوار پیامبر اعظم(ص) خدمت رسانی خواهند کرد و ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم میان مردم توزیع خواهد شد.
طبخ و توزیع ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم در ایام نیمه‌شعبان
طبخ و توزیع ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم در ایام نیمه‌شعبان
به گزارش قم نیوز ابراهیم صدوقی اظهار کرد: در بلوار پیامبر اعظم (ص) و محیط پیرامونی مسجد تا کنون ۱۲۸ ایستگاه صلواتی مجوز حضور گرفتند، ۸۰ ایستگاه از قم و ۴۸ ایستگاه غیر قمی، اعم از استان‌های دیگر و چند مورد هم در حوزه بین‌الملل مثل جامعه المصطفی العالمیه ایستگاه‌های فرهنگی خدماتی را برپا خواهند کرد.

وی گفت: ایام نیمه شعبان یک ایام ویژه است و هر اتفاقی که می‌افتد در قم یک ویترینی است که می‌تواند فعالیت‌های فرهنگی را به کل کشور اشاعه دهد، برای همین اعلام کردیم عزیزانی که قصد همکاری در این ایام را دارند با لباس محلی خودشان خدمت کنند حتی طلاب تا جشن نیمه شعبان را کشوری و حتی فرا کشوری ببینیم.

معاون خدمات زائرین مسجد جمکران درباره تمهیدات حمل و نقلی نیمه شعبان گفت: دو پارکینگ مسجد مقدس جمکران بنا به دلایلی قابل‌استفاده نیست، شهرداری قم یک فضای ۲۰۰ هکتاری را با امکانات خوب برای نیمه شعبان آماده کرده است، از هم استانی‌های عزیز تقاضا می‌کنم که برای مراسم نیمه شعبان از وسایل نقلیه عمومی که به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌گیرد استفاده کنند تا میزبان خوبی برای مهمانان استان‌های دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه از ۲۰ فروردین دهه مهدویت با خطبه خوانی در مسجد مقدس جمکران آغاز به کار کرده است، گفت: بالغ بر ۸۰ برنامه در دهه مهدویت در مسجد مقدس جمکران اجرا می‌شود، اجتماع بزرگ جوانان عاشورایی، همایش هیئت و انتظار، جشن‌های شوق حضور با حضور هیئت رزمندگان اسلام استان‌های زنجان، قم تهران، اصفهان و همدان، همایش تجلیل از پیر غلامان مهدوی، جشن بزرگ سفیران آفتاب، نرجسانه ویژه خواهران، همایش پیوند فیروزه‌ای در راستای سبک زندگی اسلامی مهدوی از برنامه‌های مهم این دهه خواهد بود.

صدوقی اعلام کرد: چهار هزار نفر خادم و نیروی مردمی در بلوار پیامبر اعظم (ص) در ایستگاه‌های صلواتی خدمت رسانی خواهند کرد و ۷۵۰ هزار پرس غذای گرم تقدیم مردم خواهد شد.

وی گفت: در مسجد مقدس جمکران ۴ هزار خادم به صورت سه شیفت از روز سه شنبه تا غروب یکشنبه فعالیت می‌کنند و ۱۵ هزار متر مربع فضای مسقف را هم در صورت بارانی بودن هوا آماده خدمت‌رسانی کرده‌ایم.
انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 76722
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *