۰

220 مقاله به دبیرخانه پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ارسال شد

قم نیوز: دبیر اجرایی پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت از ارسال ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: قریب به ۱۰۰ مقاله از مراکز مختلف علمی و حوزوی و ۱۲۰ مقاله به‌صورت آزاد به دبیرخانه همایش رسیده است.
۲۲۰ مقاله به دبیرخانه پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ارسال شد
۲۲۰ مقاله به دبیرخانه پانزدهمین همایش دکترین مهدویت ارسال شد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ مهدی حسین پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع پانزدهمین همایش دکترین مهدویت که در موسسه آینده روشن برگزار شد، اظهار داشت: مشارکت مراکز حوزوی و دانشگاهی در همایش امسال به‌صورت رسمی انجام و قریب به ده مرکز علمی در همایش حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به برگزاری پیش نشست‌هایی در مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی گفت: در این جلسات نویسندگان مقالات آثار خود را ارائه و مقالات برگزیده فرصت شرکت در همایش اصلی را پیدا خواهند کرد.

وی رویکرد همایش طی دو سال اخیر را علمی دانست و افزود: اکثر مقالات ارائه‌شده در همایش علمی و پژوهشی هستند و این مقالات در روز همایش ارائه‌شده و باقی مقالات در شماره‌های بعدی در فصل‌نامه‌هایی چاپ خواهد شد.

حسین پور افزود: قریب به 100 مقاله از مراکز مختلف علمی و حوزوی و 120 مقاله به‌صورت آزاد به دبیرخانه همایش رسیده است، همچنین در سال جاری با همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان قم جشنواره ملی مهدویت نیز برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به مهمانان داخلی و خارجی این همایش ابراز کرد: در همایش امسال بیش از ده مهمان خارجی خواهیم داشت، امسال همایش را از دو روز به یک روز تقلیل داده‌ایم، رأس ساعت 8 صبح برنامه افتتاحیه با سخنرانی آیت‌الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب شروع و سخنران اختتامیه حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی خواهند بود.

وی افزود: 64 مقاله‌ای که فرصت ارائه پیدا می‌کنند مقالات علمی و پژوهشی و علمی ترویجی هستند اما تعداد مقالاتی که در مجموعه مقالات به چاپ خواهد رسید 220 مقاله خواهد بود.

حسین پور در پایان خاطرنشان کرد: این همایش در 4 کمیسیون از ساعت یازده صبح آغاز و رأس ساعت 19:30 این همایش به پایان خواهد رسید، همچنین در این همایش از دو مرکز علمی که بیشترین فعالیت را داشتند به‌عنوان مهدی یاور تقدیر به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: 76643
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *