۰

آیت الله حسینی بوشهری: دولت به قول هایی که به سیل زده ها داده عمل کند

قم نیوز: دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: سیلاب به ظاهر تهدید است و ویرانی هایی را به دنبال داشت؛ اما در کنار آن، شاهد سیل همدلی در کشور بوده ایم که نباید نادیده گرفته شود.
دولت به قول هایی که به سیل زده ها داده عمل کند/ شاهد سیل همدلی در کشور بودیم/ تقدیر از آیت الله اعرافی
دولت به قول هایی که به سیل زده ها داده عمل کند/ شاهد سیل همدلی در کشور بودیم/ تقدیر از آیت الله اعرافی
به گزارش قم نیوز آیت الله حسینی بوشهری  نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استان های سیل زده کشور که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، ضمن تبریک مناسبت های ماه شعبان، اظهار داشت: فلسفه وجودی این جلسه، شنیدن سخنان نمایندگان طلاب بوده است و بنده به سهم خود از گزارش، نظرات و پیشنهادات ارائه دهندگان کمال تقدیر و تشکر را داریم.

وی با اشاره به آیه 216 سوره بقره، ابراز داشت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «عَسي أَنْ تَکْرَهُوا شَيْئًا وَ هُوَ خَيْرٌ لَکُمْ وَ عَسي أَنْ تُحِبُّوا شَيْئًا وَ هُوَ شَرُّ لَکُمْ/ چه بسا که چيزي را نپسنديد و آن براي شما نيکو باشد و اي بسا که چيزي را دوست داشته باشيد و آن براي شما بد و زيان بار باشد»؛ حقیقت امر این است که دو مسئله در کشور در سال جاری پیش آمد که این دو مسئله به صورت ظاهر، تهدید بود و مخاطراتی را برای مردم و کشور داشت؛ اما در روی دیگر سکه، تفضلات الهی بوده است.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: باران، رحمت الهی است و در سال های اخیر همه دست به دعا برداشته بودند تا باران ببارد؛ اما امسال شاهد نزول برکات آسمانی بوده و باید به آن به عنوان رحمت الهی نگاه شود؛ گاهی شنیده می شود که عده ای از این باران به تفسیر دیگری پرداخته و آن را نتیجه برخی افعال دانسته و عذاب می پندارند که اگر نخواهیم این نظرات را حمل بر مباحث دیگری کنیم، باید آن را حمل بر کج سلیقگی نماییم؛ گاهی تقصیرها و قصورات خود را می خواهیم به پای خدا بنویسیم؛ ما لایروبی نکردیم و امکانات لازم را برای این پدیده نیندیشیدیم؛ چرا باید این باران را پای خدا بنویسیم و کفران نعمت کنیم؟

امام جمعه قم تصریح کرد: از نمایندگان عزیز و بزرگوار طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که از لحظه اول حادثه سیل در مناطق سیل زده حضور داشته و یا پیگیر بوده اند، تقدیر و تشکر را داریم و یکی از اهداف این جلسه، قدردانی از این عزیزان می باشد.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: سیلاب به ظاهر تهدید است و ویرانی هایی را به دنبال داشت؛ اما در کنار آن، شاهد سیل همدلی در کشور بوده ایم که نباید نادیده گرفته شود.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: نباید سیل توجه به همنوع در این نوع حوادث نادیده گرفته شود؛ دنیای غرب و استکبار به دنبال آن بود که در کشور از هم پاشیدگی به وجود آورده و فاصله ها را گسترده تر کند؛ اما با این حادثه طبیعی احساس کردیم که روحانیت، سپاه، بسیج، ارتش و مسئولین در کنار هم به صحنه آمدند و در حال تلاش هستند.

وی ابراز داشت: حضور پرشور روحانیت در این سیل سبب افتخار و عزت روحانیت شده است که باید به کارنامه درخشان روحانیت اضافه شود.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: مسئله حرکت بی خردانه آمریکا و استکبار نسبت به سپاه عزیز، از دیگر اتفاقات بوده است که مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و ... اقدامات به جایی داشته و شعار من سپاهی ام در کشور طنین انداز شد و دشمن سیلی محکم دیگری دریافت کرد.

امام جمعه قم تصریح کرد: برخی پیشنهاداتی که در این جلسه ارائه شد، یادداشت کردم و مجدد دوستان محتوای این جلسه را پیاده کرده و ان شاءالله پیگیری خواهیم کرد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: نمایندگان طلاب استان های سیل زده با هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب نشستی داشته و پیشنهادات خود را جمع آوری نموده و ارائه نمایند تا مورد بررسی و اقدام قرار بگیرد.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: به سهم خود از آیت الله اعرافی تشکر داریم که با حضور خود در استان های گوناگون سیل زده و همراهی و همدلی با مردم و روحانیون، فعالیت مناسبی انجام داده اند.

وی ابراز داشت: از طرف شما کارهای مرتبط با حوزه را پیگیری نموده و مباحث مربوط با دستگاه های دولتی و غیردولتی را نیز دنبال خواهیم کرد.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: امیدواریم دولت هم به قول هایی که به سیل زده های کشور داده است عمل کند.

انتهای پیام / 137
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹
کد مطلب: 76609
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *