۰

هیات تیراندازی قم نیاز به تامین سالن اختصاصی دارد

قم نیوز: دبیر هیات تیراندازی قم با تاکید بر اینکه این هیات نیاز به تامین سالن اختصاصی در سالجاری دارد، گفت: نداشتن سالن اختصاصی و همچنین افزایش هزینه های تمرین موجب شده تا افت این رشته ورزشی در سال 98 اجتناب ناپذیر باشد.
هیات تیراندازی قم نیاز به تامین سالن اختصاصی دارد
هیات تیراندازی قم نیاز به تامین سالن اختصاصی دارد
به گزارش قم نیوز محمدجواد متقیان افزود: مسائل اقتصادی و غیراستاندارد بودن سالن ورزشی موجب شده تا ورزشکاران زیر مجموعه هیات تیراندازی نه تنها در سال 97 افزایش نیافته بلکه به نصف نیز کاهش یابد.

وی ادامه داد: هم اکنون 100 ورزشکار حرفه ای در سه رده سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در بخش بانوان و آقایان در این هیات فعالیت می کنند که این آمار با توجه به ظرفیت های استان قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه ادامه روند فعلی، تیراندازی قم را در سال 98 با چالش مواجه خواهد کرد افزود: اداره کل ورزش و جوانان در دوره مدیریت قبلی وعده هایی برای تخصیص سالن اختصاصی استاندارد به این هیات ورزشی داده که تاکنون عملی نشده است.

دبیر هیات تیراندازی قم با تاکید بر اینکه چشم انداز سالجاری این هیات نامناسب است ادامه داد: مسائل اقتصادی موجب افزایش شدید قیمت تفنگ و ساچمه شده است به طوری که ساچمه از 300 هزار ریال به بیش از 2 میلیون ریال افزایش قیمت یافت که این موضوع ورزش تیراندازی را با چالش مواجه کرده است.

متقیان، اظهار داشت: با محدودیت های موجود، هیات تیراندازی قم اگر بتواند عملکرد سال 97 خود را در سال 98 تکرار کند، کار بزرگی انجام داده است.

وی با بیان اینکه تیراندازی رشته پر مدال و آینده داری است گفت: با توجه به ظرفیت های تیراندازی قم اگر توجه و سرمایه گذاری لازم به این رشته ورزشی شود، این استان می تواند در مسابقات آسیایی نماینده ای در تیم ملی داشته باشد و به کسب سهمیه برای مسابقات المپیک در این رشته امیدوار باشد.

انتهای پیام/ 110
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 76547
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *