۰

قیمت‌ مرغ در قم غیرکارشناسی و ناعادلانه است

قم نیوز: در جلسه تنظیم بازار نسبت به عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی گوشت مرغ در قم انتقاد و نسبت به بررسی دقیق روند تأمین تا عرضه و توزیع مرغ در فروشگاه‌های استان تأکید شد.
قیمت‌ مرغ در قم غیرکارشناسی و ناعادلانه است
قیمت‌ مرغ در قم غیرکارشناسی و ناعادلانه است
به گزارش قم نیوز سی و دومین جلسه ستاد تنظیم بازار عصر امروز با حضور بهرام سرمست استاندار و مسئولان بخش‌های نظارتی و اقتصادی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

رئیس سازمان صمت قم در این جلسه، با اشاره به جلسات این ستاد در سال 97 اظهار داشت: سال گذشته 31 جلسه تنظیم بازار در مباحث مربوط به حوزه بازار برگزار شد.

محمود سیجانی با اشاره به مسئله کنترل قیمت گوشت مرغ افزود: از یک هفته گذشته قیمت مرغ در قم در کانال 11 هزار و 500 تثبیت‌ شده است.

وی تأکید کرد: از مرحله توزیع در مرکز تا عرضه در صنوف و فروشگاه‌ها نظارت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه دارد. طبق مصوبات ملی، استان‌ها نباید هیچ‌گونه مشکلی در زمینه تأمین نهادها داشته باشند و ثبت سفارش نیز باید طبق فرآیند اعلامی از سوی وزارت کشاورزی انجام شود.

وی با اشاره به نیاز مردم خسارت‌دیده استان‌های سیل‌زده به کالاهای اساسی گفت: برای توزیع برنج، روغن و شکر در مناطق سیل‌زده مشکلی در استان وجود نداشته و آسیبی به نیازهای شهروندان نمی‌رساند.

رئیس سامان صمت قم تأکید کرد: از اول بهمن‌ماه تا 21 اسفندماه سال گذشته، بیش از 13 هزار پرونده تخلف به ارزش 129 میلیارد ریال تشکیل‌شده است. گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه مهم‌ترین و بیشترین پرونده‌های تشکیل‌شده را تشکیل می‌دهد.

سیجانی فعالیت‌های بازرسی و نظارت سازمان صمت در طول نوروز را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: 3820  پرونده به ارزش 20 میلیارد ریال از ابتدای تعطیلات تشکیل‌شده است. امدادرسانی خودروها یکی از معضلات بزرگی بوده که همواره در قم وجود داشته است. 19 مورد تخلف و پرونده به ارزش 200 میلیارد ریال در این زمینه در نوروز 98 تشکیل شد.

300 تن مرغ در قم توزیع شد

مدیر جهاد کشاورزی قم نیز در بخشی از این جلسه، تأکید کرد: در ایام عید 300 تن مرغ منجمد در قم توزیع شد. روزانه به‌صورت متوسط 60 تن گوشت گرم مرغ در قم توزیع‌شده است.

هادی مؤمنی نسب ادامه داد: قیمت مرغ نباید بیش از 11 هزار و 500 تومان در قم توزیع شود.عدم پایبندی استان‌های دیگر به قیمت مصوب در توزیع گوشت مرغ مشکلاتی جدی در استان به‌ویژه در افزایش تقاضا به وجود آورده است.

وی ادامه داد: مرغ در حال حاضر از کانال 15 هزار تومان به کانال 13 هزار تومان در شهرهای اقماری قم و در تهران به‌جز در میدان بهمن عرضه می‌شود که همین مسئله مشکلاتی را در بازار قم نیز وجود می‌آورد.

مدیر جهاد کشاورزی قم تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت مرغ هفته آینده به دلیل کمبود نهاده‌ها و مشکلاتی نظارتی در کانال 12 هزار تومان در استان توزیع شود. متأسفانه قاچاق و عرضه خارج از شبکه گوشت مرغ در قم آزاردهنده است.

مؤمنی نسبت تصریح کرد: زمان‌دار کردن نهاده‌های دامی توسط برخی شرکت‌های توزیع در امر افزایش قیمت گوشت مرغ در قم شده است.تا زمانی که قیمت مرغ در شهرهای اقماری قم طبق قیمت مصوب توزیع نشود امکان عرضه مرغ باقیمت 11 هزار و 500 تومانی ممکن نخواهد بود.

وی اضافه کرد: سیل استان‌های جنوبی مهم‌ترین عامل افزایش پیاز قیمت در دو هفته اخیر در کل کشور و ازجمله استان قم بوده است. 44 تن گوشت گرم گوسفندی، 65 تن گوشت گرم منجمد و  25 گوشت گرم وارداتی در ایام تعطیل در قم توزیع‌شده است.

1150 میوه شب عید در قم توزیع شد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی قم نیز در ادامه این جلسه، تأکید کرد: 350 تن سیب و 750 تن پرتغال در ایام نوروز در قم توزیع شد.

سید مصطفی منزوی خاطرنشان کرد: برای توزیع میوه شب عید 28 غرفه در سطح شهرستان و 10 غرفه نیز در سطح بخش‌ها و روستاهای استان دایر شد. تمام سهمیه میوه شب عید قم به‌صورت کامل جذب و به دست شهروندان رسیده است.

وی ادامه داد: باوجود کمبود سیب در کشور اما ازنظر کمیت و کیفیت مشکلی در تأمین این محصول در استان قم به وجود نیامد.

مجید آوری فرد مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز عنوان کرد: قیمت مرغ زنده 7 هزار و 200 و قیمت برای مصرف‌کننده 11 هزار و 500 تومان است که در این‌ بین باید با بررسی واسطه‌ها تا مرحله توزیع باید مشکلات ایجاد شده را بررسی کرد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲
کد مطلب: 76520
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *