۰

رئیس مجلس شورای اسلامی از رودخانه قمرود قم دیدن کرد

قم نیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه از رودخانه قمرود قم که پس از بارندگی های اخیر سیلاب درآن جاری شده است، بازدید کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی از رودخانه قمرود قم دیدن کرد
رئیس مجلس شورای اسلامی از رودخانه قمرود قم دیدن کرد
به گزارش قم نیوز دراین بازدید بهرام سرمست استاندار قم،توضیحاتی درخصوص اقدامات شورای هماهنگی مدیریت بحران این استان برای مهار آب های ناشی از بارش شدید باران را ارائه داد. 

لاریجانی همچنین قبل از این بازدید با حضور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این استان، طی سخنانی با بیان این که تمهیدات اندیشیده شده در قم مشکلات را کاهش داده است، گفت: تشکیل ستاد مدیریت بحران، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و ارسال پیامک برای آگاهی مردم، باعث شد تا مسیر رودخانه قمرود سریع تخلیه شود و حادثه ای پیش نیاید. 

مسیر رودخانه قمرود از اوائل دهه 80 شمسی برای تردد خودروها و کاهش ترافیک هسته مرکزی قم مهیا شد و در سال های گذشته به صورت بلوار در 2 مسیر حدود هشت کیلومتری به صورت رفت و برگشت درآمده است. وقوع سیل 11 فروردین سال 1388 در بستر این رودخانه که جان چهارتن را گرفت، باعث شد از آن زمان مسئولان قم نسبت به بارش های شدید باران در منطقه بالادست این شهر و جلوگیری از خطر احتمالی در مسیر رودخانه قمرود حساسیت بیشتری داشته باشند. 

لاریجانی در ادامه با بیان این که وضعیت قم نگران کننده نیست، تاکید کرد: وضعیت سیلاب ها در بالادست رودخانه قمرود کنترل شده و تا امشب نیز باید مراقبت های لازم انجام شود تا مشکلی در این استان پیش نیاید. 

وی گفت: کانال شهرک پردیسان قم باید به رودخانه قمرود متصل و آسیب های این رودخانه بررسی شود ، خطوط راه آهن نیز بررسی گردد تا اگر مزاحمتی برای جلوگیری از سیل در شهر ایجاد می کند، فکر اساسی نسبت به آن صورت گیرد. 

وی ادامه داد: دامشهر و بخش های قنوات و کهک از نقاطی می باشند که آسیب پذیری بیشتری دارند و باید توجه جدی تری کرد تا در آینده نگرانی در این زمینه وجود نداشته باشد. 

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، در استان قم با احساس مسئولیت جدی حوادث رصد و پیگیری شد و تا این ساعت مشکلی نبوده است که جای قدردانی دارد. 

طی روز گذشته حدود 40 میلیمتر باران درقم باریده است. 

درحال حاضر نیز بارش باران در قم آغاز شده و براساس پیش بینی سازمان هواشناسی تا اواخر امشب ادامه دارد. 

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب: 75970
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *