۰

مدیرکل مدیریت بحران: سر ریز آب سد کبار قم نگران کننده نیست

قم نیوز: مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: آب از این سد سرریز کرده است اما این مساله جای هیچ گونه نگرانی ندارد و همه چیز تحت کنترل می باشد.
سر ریز آب سد کبار قم نگران کننده نیست
سر ریز آب سد کبار قم نگران کننده نیست
به گزارش قم نیوز محسن اوروجی افزود: درحال حاضر آب سرریز شده در مسیر طبیعی رودخانه های پایین دست قم به مسیر حرکت خود ادامه می دهد. 

سد قدیمی کبار در دشت کبار در نزدیکی زنبورک روستای خورآباد از توابع بخش کهک قم قرار دارد. 

بخش کهک درجنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا قم 30 کیلومتر است، این بخش دارای 2 دهستان کهک و فردو و 18 روستا می باشد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: سامانه بارشی که از یکشنبه شب هفته جاری وارد استان شده، همچنان فعال است و شاهد بارش باران در بخش های استان هستیم که همین موضوع موجب راه افتادن سیلاب در بستر رودخانه ها شده اما این موضوع تاکنون مشکلی ایجاد نکرده است. 

وی اضافه کرد: همچنان از همه مسافران، زائران و همشهریان گرامی درخواست می کنیم از توقف در مسیر و بستر رودخانه ها، هرچند آبی در آن نباشد، خودداری کنند چرا که سیلاب ناگهانی به راه می افتد و خسارات فراوانی به بار می آورد. 

اوروجی با اشاره به اینکه همه دستگاه های خدماتی و امداد رسان استان درحال آماده باش کامل هستند، گفت: به دلیل رعایت مسائل ایمنی و هدایت سیلاب به داخل رودخانه قمرود، تردد در مسیر رودخانه قمرود قم امکان پذیر نیست و این رودخانه همچنان بر روی وسایل نقلیه مسدود است.
 
وی اظهار داشت: دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان صبح امروز به ریاست استاندار قم و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل و درآن تاکید شد که همه دستگاه های اجرایی تا اتمام بارش ها و عادی شدن وضعیت در آماده باش کامل هستند. 

وی به این نکته نیز اشاره کرد که با پیش بینی های انجام شده و پیشگیری های لازم، بارش های اخیر در استان تا این لحظه هیچ گونه خسارت جانی ، مالی و مصدومیت نداشته است. 

اوروجی ادامه داد: از مردم می خواهیم همچنان به هشدار های ستاد مدیریت بحران استان توجه و از توقف در مسیر روان آب ها و رودخانه ها به جد پرهیز کنند. 

بارندگی که از یک شنبه شب در قم آغاز شده تا روز ششم فروردین ماه ادامه دارد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی این استان، بارش در برخی ساعت ها در ارتفاعات استان به صورت برف خواهد بود. 

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵
کد مطلب: 75968
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *