۰
رئیس اتحادیه نانوایان قم مطرح کرد

ارائه خدمات ویژه به زائران از سوی 30 واحد نانوایی در نوروز

قم نیوز: رئیس اتحادیه نانوایان استان قم از برنامه ویژه 30 واحد نانوایی در اطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران برای ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی خبر داد.
ارائه خدمات ویژه به زائران از سوی 30 واحد نانوایی در نوروز
ارائه خدمات ویژه به زائران از سوی 30 واحد نانوایی در نوروز
به گزارش قم نیوز علی اکبر زارعی امروز با بیان این که این 30 واحد نانوایی هم در حوالی بارگاه نورانی حضرت کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران و هم در خیابان های منتهی به این دو مکان مقدس در نظر گرفته شده اند اظهار کرد: با صاحبان این نانوایی ها جلسه ای برگزار و راهنمایی های لازم ارائه شد؛ از جمله این که به آن ها گفته شد احترام به زائران و مجاوران در ایام نوروز و همچنین رعایت بهداشت، مهم ترین اصل است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: البته اتحادیه نیز در این ایام یک گروه ویژه را برای سرکشی و نظارت بر این 30 واحد در نظر گرفته است که کار خود را آغاز کرده اند.

زارعی ادامه داد: دو روز تعطیلی ماهانه این 30 واحد نانوایی نیز لغو شده است و همچنین این واحدها موظفند تا ساعات بیشتری در روز به پخت و ارائه نان به مردم مشغول باشند؛ در عین حال که دو کیسه آرد به سهمیه روزانه آنان اضافه شده است.

 

تلاش برای استقرار واحد نانوایی سیار

رئیس اتحادیه نانوایان قم همچنین اظهار کرد: در تلاش هستیم تا یک واحد نانوایی سیار هم برای ارائه خدمت به مردم در نظر بگیریم که اگر مقدمات آن از سوی مسؤولان مربوط تأمین شود ما نیز برای تجهیز و تأمین آرد آن مشکلی نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: یشنهاد شده است تا این واحد سیار بیشتر در محدوده پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) مستقر باشد.

زارعی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم با نانوایان صنعتی هم برای تولید نان کافی و توزیع آن در بین سوپرمارکت های موجود در محله های مختلف قم انجام شده است خاطرنشان کرد: ما با توجه به سختکوش بودن نانوایان عزیز استان قم و همه دست اندرکاران این صنف، از نظر تأمین نان مشکلی نداریم و امیدواریم بتوانیم بهترین خدمت را در ایام نوروز 98 به زائران و مجاوران عزیز ارائه دهیم.

وی در عین حال تصریح کرد: یکی دیگر از تصمیم های گرفته شده در اتحادیه این بود که نانوایان می توانستند و البته می توانند حواله های آرد فروردین ماه خود را در همین اسفند ماه دریافت کنند تا ذخیره لازم برای ارائه خدمت به زائران و مسافران عزیز و همچنین مردم عزیز قم وجود داشته باشد.

رئیس اتحادیه نانوایان قم در پاسخ به پرسش دیگری درباره آخرین آمار نانوایی های آزادپز و دولتی گفت: اصطلاح جدیدی که درباره نانوایی ها به کار می بریم تفکیک آن ها به نانوایی های نیمه یارانه ای و همچنین نانوایی های یارانه ای یا به تعبیر دیگر دولتی است که بر اساس آخرین آمار، تعداد نانوایی های یارانه ای در قم نزدیک به 600 واحد و تعداد نانوایی های نیمه یارانه ای نیز 273 واحد است.

 

مردم می توانند نان را به صورت کیلویی مطالبه کنند

زارعی درباره وجود اختلاف قیمت در برخی نانوایی های نیمه یارانه ای نیز گفت: اختلاف احتمالی قیمت در این نوع نانوایی ها به دلیل اختلاف وزن چانه نان است و البته لازم است تا همشهریان و هموطنان عزیز بدانند که می توانند نان را به صورت کیلویی و به قیمت هر کیلو 2200 تومان از نانوایی ها مطالبه کنند؛ نانوایی ها نیز موظف هستند در صورت درخواست مشتری، نان را به صورت کیلویی عرضه کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قم ابراز امیدواری کرد تا در سال جدید و با تدبیر مسؤولان، گُشایشی در پرداخت حق الزحمه دست اندرکاران صنعت نان ایجاد شود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۵
کد مطلب: 75747
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *