۰

16 هزار نفر در مراسم اعتکاف قم پذیرفته شدند‌

قم نیوز: رئیس ستاد اعتکاف استان قم گفت: امسال ۲۲ هزار نفر برای حضور در اعتکاف ثبت‌نام کرده بودند که ۱۶ هزار نفر پذیرفته‌ شده‌اند.
۱۶ هزار نفر در مراسم اعتکاف قم پذیرفته شدند‌
۱۶ هزار نفر در مراسم اعتکاف قم پذیرفته شدند‌
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ سید علیرضا تکیه‌ای عصر امروز در جلسه شورای اداری که در تالار معصومیه فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: ارائه گزارش اعتکاف قم در برنامه شورای اداری استان نشان از اهمیت و توجه این مسئله در بین مسئولان استانی است.‌‌

رئیس ستاد اعتکاف استان قم تأکید کرد: امسال 22 هزار نفر برای حضور در اعتکاف ثبت‌نام کرده بودند که 16 هزار نفر پذیرفته‌شده‌اند. امسال از 106 کشور جهان در مراسم اعتکاف استان قم شرکت می‌کنند.

تکیه‌ای با اشاره به اهمیت مراسم اعتکاف در بین مراجع معظم تقلید و مقام معظم رهبری ابراز کرد: به گفته مقام معظم رهبری، مراسم معنوی اعتکاف یکی از رویش‌های مهم انقلاب اسلامی است. اگر سیاست و دیانت با یکدیگر همراه نشود ممکن بوده انسان از قعر جهنم سر دربیاورد.

وی با اشاره به استقبال ویژه بانوان قمی برای حضور در مراسم اعتکاف خاطرنشان کرد: نزدیک به 4 هزار نفر از خواهران داوطلب حضور در اعتکاف قم، به دلیل کمبود محل اعتکاف در نوبت قرعه‌کشی قرار گرفتند.

رئیس ستاد اعتکاف استان قم با بیان اینکه 22 مسجد در شهر قم آماده برگزاری آیین اعتکاف بوده که در این مساجد بیش از 300 برنامه متنوع فرهنگی و معرفت افزایی پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: در پنج هزار و 500 مسجد سراسر کشور مراسم معنوی اعتکاف برگزار می‌شود که بخش مهمی از این معتکفان را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی تأکید کرد: با تبدیل پنج هزار مترمربع از مصلای قدس قم به‌عنوان مسجد، 2 هزار تن به ظرفیت پذیرش اعتکاف در بخش برادران استان افزوده شد، سال قبل ظرفیت اعتکاف قم 14 هزار نفر بود که امسال به 16 هزار نفر رسیده است.

‌انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 75732
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *