۰

منوریل به شهرک پردیسان و فرودگاه قم متصل می‌شود

قم نیوز: نماینده مردم قم در مجلس گفت: با گره زدن و اتصال مثلث فرودگاه، شهرک پردیسان و توریست مذهبی به منوریل، این پروژه نیمه‌کاره احیاشده و توجیه اقتصادی پیدا می‌کند.
منوریل به شهرک پردیسان و فرودگاه قم متصل می‌شود
منوریل به شهرک پردیسان و فرودگاه قم متصل می‌شود
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور با اشاره به معضل منوریل اظهار داشت: این طرح در مسیری اجراشده که ازنظر جذابیت‌های حمل‌ونقلی فاقد هرگونه جاذبه‌ای است.

وی افزود: حقیقت امر در زمینه منوریل این بوده که دولت دهم فقط بودجه و هزینه این طرح ملی را متقبل می‌شود و جانمایی اشتباه این طرح توسط مدیران استانداری، شورای شهر و شهرداری قم وقت قم صورت می‌گیرد، معضل امروز منوریل نتیجه اشتباهات مدیران استانی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: منوریل امروز یک عمل انجام‌شده است و 216 میلیارد تومان باارزش پولی آن زمان برای این پروژه هزینه شده است بنابراین نمی‌توان از کنار آن به‌راحتی عبور کرد، اگر شهرداری بخواهد این طرح را به‌صورت کامل متوقف کند باید 450 میلیارد تومان به پیمانکار پروژه خسارت پرداخت کند.

وی با انتقاد از برخی حرف‌وحدیث‌های تخریب منوریل قم ادامه داد: همچنین اگر شهرداری بخواهد این پروژه را تخریب کرده و از وسط رودخانه قم جمع کند با هزینه‌های صرف شده، خسارت پیمانکار و هزینه‌های دیگری که بر آن مترتب می‌شود بیش از هزار میلیارد تومان باید خسارت و جریمه پرداخت کند.

ذوالنور ابراز کرد: تفکر تخریب منوریل صد درصد اشتباه بوده و هزینه اجتماعی بسیار فراوانی را در شرایط معیشتی و اقتصادی حاکم بر جامعه به دنبال دارد، تاکنون 4.6 از این طرح اجراشده و باید برای بهره‌برداری از این مقدار و ادامه این طرح تدبیر درستی اندیشیده شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صنعتی در قم باید راه‌اندازی شود که مشکلات زیست‌محیطی برای قم ایجاد نکند، قم ازنظر آب‌وهوا در چالش است، متأسفانه‌ای عده‌ای در ماه‌های اخیر درصدد راه‌اندازی نیروگاهی در نزدیکی شهر قم بود که 600 لیتر در ثانیه حجم مصرف آب آن بود، مسئولان در برابر چنین سرمایه‌گذاری‌های مخربی قدرت ایستادگی داشته باشند، صنعت قم باید به محور و قطب گردشگری کشور تبدیل شود.

وی تأکید کرد: بارونق گردشگری در قم، درآمد اشتغال استان به‌صورت ملموسی افزایش پیدا می‌کند، ظرفیت برای رونق گردشگری و توسعه این صنعت مهم در استان قم بسیار زیاد است، با گره زدن و اتصال مثلث فرودگاه، شهرک پردیسان و توریست مذهبی به منوریل  این پروژه نیمه‌کاره احیاشده و توجیه اقتصادی پیدا می‌کند.

ذوالنور با اشاره به سرنوشت منوریل قم اضافه کرد: منوریل باید در درجه نخست با فرودگاه قم تعریف‌شده و در درجه دوم به شهرک پردیسان متصل شود، به‌زودی جمعیت پردیسان به بیش از 300 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند، همچنین منوریل برای گردشگران خارجی جذابیت و ظرفیت مناسبی است.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: 74400
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *