همزمان با چهل‌ سالگی انقلاب طرح‌های انقلابی و فرهنگی ویژه نسل جوان در قم اکران می‌شود

خبرگزاری تسنیم , 21 بهمن 1397 ساعت 12:15

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از اکران طرح‌های انقلابی و فرهنگی در سبک‌های مختلف هنری به‌عنوان نمادی از چهل سال هنر نسل‌های مختلف کشور همزمان با روز ۲۲ بهمن در قم خبر داد.


به گزارش قم نیوز ابوالقاسم مقیمی در قم، با اشاره به اهمیت هویت‌بخشی به سیمای بصری شهر قم در آستانه 22 بهمن‌ماه و بزرگداشت ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: با همکاری کانون هنرهای شیعی اقدام به تهیه و اکران طرح‌های فرهنگی و هنری با الهام از اشعار و نقوش ایرانی اسلامی در تقویت روحیه میهن‌دوستی و ایجاد شور و نشاط انقلابی در شهروندان کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه اکران عمومی این طرح‌ها در نوع خود کم‌نظیر است و برای نخستین بار شاهد چنین اتفاقی هستیم، افزود: سه هدف در این اکران‌ها دنبال شده است که هدف اول، نمایش طرح‌هایی از نسل جوان و متعهد با تنوع سبک‌های مختلفِ گرافیک و برای سنین و سلایق گوناگون است که به‌عنوان نماد و مجموعه‌ای از چهل سال هنر نسل‌های مختلف کشور به معرض دید عموم دربیاید.

مقیمی دومین هدف از اکران بیش از 60 لمپوست و 30 پرتابل (سازه‌های تبلیغات فرهنگی) در سطح شهر با موضوع دهه فجر را حمایت و ایجاد انگیزه در هنرمندان و جوانان انقلابی دانست که به‌واسطه اساتید متعهد و نام‌آور در سال‌های اخیر شاهد رشد و شکوفایی نسل جدیدی از آن‌ها هستیم.

گفتمان‌سازی اولویت اقدامات علمی موسسات حوزوی باشد

مدیرعامل سازمان فرهنگی،‌ هنری،‌ ورزشی شهرداری قم، سومین هدف از این طرح را نمایش نمادهای هویت ملی در مسیرهای پرتردد شهر و ایجاد حال و هوای انقلابی در ایام چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: تلاش داریم تا با ایجاد تنوع بصری و شادابی بیشتر برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن بزرگ انقلاب و چهل سال ایستادگی و تلاش مردم ایران، آماده شویم.

انتهای پیام/110


کد مطلب: 74392

آدرس مطلب: http://qomnews.ir/news/74392/همزمان-چهل-سالگی-انقلاب-طرح-های-انقلابی-فرهنگی-ویژه-نسل-جوان-قم-اکران-می-شود

قم نیوز
  http://qomnews.ir