۰
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب:

نظام اسلامی با گرایش‌های تکفیری به هیچ وجه سر سازگاری ندارد

قم نیوز: جمهوری اسلامی ایران نشان داده که هم‌چنان همه مذاهب را در زیر بیرق اسلام، و همه اقوام را در زیر پرچم ایران به رسمیت می‌شناسد، اما با گرایش‌های تکفیری به هیچ وجه سر سازگاری ندارد.
نظام اسلامی با گرایش‌های تکفیری به هیچ وجه سر سازگاری ندارد
نظام اسلامی با گرایش‌های تکفیری به هیچ وجه سر سازگاری ندارد
به گزارش قم نیوز متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب به مناسبت حوادث تروریستی اهواز خطاب به آیت‌الله موسوی جزائری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز به شرح زیر است:

آیت‌الله موسوی جزائری (دامت برکاته)

نماینده محترم ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز

حمله کور تروریستی عوامل فریب‌خورده استکبار و دست‌آموزهای منطقه‌ای‌اش به مراسم مردمی رژه نظامیِ فرزندان این سرزمین در اهواز، آن هم در سالگرد تهاجم شکست خورده رژیم بعثی عراق نشان داد که هم‌چنان دشمنان کینه‌توز این سرزمین در فکر انتقام از ملت و نظامی هستند که قریب به چهار دهه است مانع پیشبرد اهداف جهانی و منطقه‌ای آنان شده. هدف قرار دادن نظامیان غیرمسلح و مردم عادی نشان دهنده عجز و نیز اوج ددمنشی آن‌ها است. اینان در دشمنی با ایران اسلامی میان عرب و عجم، شیعه و سنی، و نظامیان و شهروندان عادی فرق نمی‌گذارند.

آن‌چه در این میان، قابل توجه و نیازمند تدبیر هوشمندانه همه دست اندرکاران است، فرق گذاشتن میان گرایش‌های مذهبی و قومی و تمایلات تکفیری و جدایی‌طلبانه است. جمهوری اسلامی ایران نشان داده که هم‌چنان همه مذاهب را در زیر بیرق اسلام، و همه اقوام را در زیر پرچم ایران به رسمیت می‌شناسد، اما با گرایش‌های تکفیری که عموماً در بستر وهابیت شکل گرفته‌اند و با روی‌کردهای خشونت‌آمیز و جدایی‌طلب قومی به هیچ وجه سر سازگاری ندارد.

این‌جانب ضمن تسلیت به حضرت‌عالی و مردم غیور و ولایت‌مدار خوزستان، به‌ویژه بازماندگان شهدای گران‌قدر، و با آرزوی سلامت برای مجروحان این حادثه خونبار، آمادگی دانشگاه ادیان و مذاهب را برای هر نوع فعالیت فرهنگی و تبلیغی در راستای آگاهی‌بخشی مذهبی و افشای چهره واقعی تکفیریان اعلام می‌دارد.

 

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب
انتهای پیام / 137
يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱
کد مطلب: 69443
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *