۰
جانشین فرماندهی انتظامی قم:

پلیس قم امنیت کم نظیری را در تاسوعای حسینی رقم زد

قم نیوز: جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: پلیس امروز امنیت بسیار کم نظیری را در حوزه برگزاری مراسمات عاشقان اباعبدالله (ع) و روز تاسوعا حسینی رقم زد.
پلیس قم امنیت کم نظیری را در تاسوعای حسینی رقم زد
پلیس قم امنیت کم نظیری را در تاسوعای حسینی رقم زد
به گزارش قم نیوز صیاد درویشی در حاشیه برگزاری عزاداری باشکوه مردم قم در روز تاسوعای حسینی، ضمن عرض تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: 5 هزار نیروی پلیس، پلیس یار محرم و پلیس افتخاری، امنیت انتظامی و ترافیکی پایتخت جهان تشیع را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) بر عهده دارند.

وی افزود: در حوزه ترافیکی در تمامی مسیرهایی که عزاداران حسینی از مبداء به سمت حرم مطهر حرکت می کنند و مسیرهای بلعکس را کارکنان پلیس راهور استان برنامه های ترافیکی و روان سازی را پیاده می کنند.

درویشی ادامه داد: در حوزه انتظامی نیز در تمامی این مسیرها عوامل انتظامی حضور دارند و مشغول روان سازی و تسهیل در حرکت عزاداران هستند که خوشبختانه عزاداری امروز نیز در سطح قابل قبول و فضایی آرام در حال انجام است که انتظار همکاری خوب از همه عزاداران و مردم عزیز استان را تا پایان مراسمات داریم.

وی بیان کرد: کارکنان فرماندهی انتظامی استان در بحث انضباط بخشی در حوزه ترافیکی و نظم عمومی در سطح استان اقدامات خوبی را انجام دادند از جمله اینکه حلقه امنیتی مناسبی در سطح استان و مسجد مقدس جمکران ایجاد کردیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان ابراز کرد: هرچقدر به نقطه ثقل ماموریت در مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) نزدیک تر می شویم عوامل انتظامی محسوس و غیرمحسوس این حلقه را با اهمیت و اشرافیت خاصی دنبال می کنند تا شاهد موارد خاصی و برخلاف نظم عمومی در استان نباشیم .

درویشی عنوان کرد: رصدها و پایش های محورهای مواصلاتی استان حاکی از آن است که از استان های همجوار و سراسر کشور زائران و عزادارانی را در استان شاهد هستیم که برای بهره مندی از فیوضات این ایام سراسر غم و اندوه و حزن وارد استان قم شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات خدماتی پلیس قم در مراسمات تاسوعا و عاشورای حسینی، خاطرنشان کرد: در بخش های خدماتی نیز دوایر مشاوره فرماندهی انتظامی استان در حوالی حرم مطهر حضور دارند تا اگر در حوزه های راهنمایی، ارشاد و آسیب هایی برای مهمانان و زائران و کسانی که مشغول عزاداری در دسته جات هستند، مشکلی پیش آید کارشناسان این مرکز آماده خدمات رسانی به آنها است.

درویشی تصریح کرد: یک قرارگاه تاکتیکی، عملیاتی را در اطراف حرم مطهر با حضور سایر دستگاه های امدادی مثل اورژانس،شهرداری و هلال احمر که همسو با پلیس مشغول انجام وظیفه هستند را دایر کردیم که تمام ماموریت های فراسازمانی و مشارکتی این عزیزان به لحظه در حال پایش است که خوشبختانه پلیس امروز امنیت بسیار کم نظیری را در حوزه برگزاری مراسمات عاشقان اباعبدالله (ع) و روز تاسوعا حسینی رقم زد.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب: 69318
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *