۰

قم در تاسوعای حسینی غرق در سوگ و عزاست

قم نیوز: شهر مقدس قم در تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا شده و از گوشه گوشه این شهر نوای یا حسین(ع)، یا عباس(ع) به گوش می رسد.
قم در تاسوعای حسینی غرق در سوگ و عزاست
قم در تاسوعای حسینی غرق در سوگ و عزاست
به گزارش قم نیوز در تاسوعای حسینی شهر مقدس قم میزبان خیلی عظیم زائران و عزادارنی است که از راه های دور و نزدیک خود را به پایتخت جهان تشیع رسانده اند تا در جوار حرم مطهر بانوی کرامت حضرت معصومه(س) به سوگواری و عزاداری بپردازند.

از صبح امروز حرکت دسته های عزاداری از نقاط مختلف شهر قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) آغاز شده و عزادارن حسینی با حضور در حرم مطهر، تاسوعای حسینی را به دخت موسی بن جعفر(ع) تسلیت می گویند.

در مساجد، حسینیه ها، تکایای شهر قم نیز طی ایام دهه اول محرم مراسم های متعددی برپا شده و برخی از این مراسم ها تا اربعین حسینی ادامه دارد.

در دفتر مقام معظم رهبری و همچنین بیوت مراجع عظام تقلید نیز مراسم های ویژه عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور گسترده عاشقان اباعبدالله در حال برگزاری است.

مسجد مقدس جمکران نیز در این ایام میزان زائران و منتظرانی است که از اقصی نقاط کشور خود را برای شرکت در مراسم های عزاداری به این مکان مقدس رسانده اند.

تا ساعتی دیگر مراسم اقامه نماز ظهر تاسوعای حسینی نیز با حضور اقشار مختلف مردم در جای جای این شهر از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می شود.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 69314
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *