۰
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:

از بین بردن زیرساخت‌های اسلام کار جریان نفاق است

قم نیوز: حجت‌الاسلام‌ میرباقری گفت: ایمان الهی بدون پذیرش ولایت حاصل نمی‌شود و زمانی که انسان ولایت را پذیرفت مصداق بارز امت حزب‌الله خواهد شد.
از بین بردن زیرساخت‌های اسلام کار جریان نفاق است
از بین بردن زیرساخت‌های اسلام کار جریان نفاق است
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:
از بین بردن زیرساخت‌های اسلام کار جریان نفاق است
حوزه/ حجت‌الاسلام‌ میرباقری گفت: ایمان الهی بدون پذیرش ولایت حاصل نمی‌شود و زمانی که انسان ولایت را پذیرفت مصداق بارز امت حزب‌الله خواهد شد.

به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ میرباقری در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در دفتر آیت‌الله‌العظمی وحید خراسانی برگزار شد، با اشاره به مسئله محبت اهل‌بیت(ع) در جامعه اسلامی گفت: تمام مناسبات موجود در جامعه اسلامی حول محور محبت اهل‌بیت (ع) می‌چرخد.

وی تصریح کرد: جامعه و حکومت اسلامی، برمدار تولی و تبری قرارگرفته است، گاهی یک مؤمن در گوشه‌ای از جهان غصه‌دار می‌شود، دل مؤمنی دیگر در گوشه‌ای دیگر از آن غصه‌ می گیرد، ارتباط بین قلوب مؤمنان یک ارتباط الهی است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به مسئله ایثار در بین مؤمنان خاطرنشان ساخت: ایثار فرع بر محبت است، اگر محبت بین اهل‌بیت(ع) حاصل شد، محبت بین مسلمین حاصل می‌شود و ایثار فرعی از محبت است.

وی ادامه داد: مؤمنان گاهی خود را به رنج و سختی می‌اندازند تا برادر مؤمن خود را در سختی کمک کنند و دست او را بگیرند، این محاسبات مادی و معنوی از محبت اهل‌بیت (ع) نشأت‌گرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری با اشاره به آیه «وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ» گفت: جریان نفاق کارش فساد و از بین بردن زیرساخت‌های اسلامی است.

وی در ادامه افزود: منافقان اول زیرساخت‌های اسلام را به هم زدند و رابطه بین امت اسلام را با ولایت قطع کردند و بعد به دنبال اصلاح امور شدند و این کار نشدنی است، نمی‌شود رابطه بین مادر و فرزند را قطع کرد و بعد با تأسیس مهدکودک،مادر برای کودک جایگزین کنیم.

استاد حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به «رَضِی اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ» یادآور شد: ایمان الهی بدون پذیرش ولایت حاصل نمی‌شود و زمانی که انسان ولایت را پذیرفت مصداق بارز امت حزب‌الله خواهد شد.

انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۱
کد مطلب: 69307
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *