۰
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛

رژه نیروهای مسلح در قم برگزار می‌شود/ توجه به مساجد

قم نیوز: فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس از رژه نیروهای مسلح در قم همزمان با سایر کشور خبر داد.
رژه نیروهای مسلح در قم برگزار می‌شود/ توجه به مساجد
رژه نیروهای مسلح در قم برگزار می‌شود/ توجه به مساجد
به گزارش قم نیوز سردار غلامرضا احمدی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان شهید آیت الله سعیدی سپاه برگزار شد، گفت: هفته دفاع مقدس قطعه نورانی از تاریخ ملت ایران است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یک جنگ همه جانبه و بین‌المللی علیه ملت ایران بود، اظهار داشت: همه حوادث پیش روی ملت ما ذیل دفاع مقدس تعریف می‌شود و لذا باید به آن توسل و از نقاط قوتش استفاده کنیم.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم افزود: اعتقاد داریم اگر از عوامل موفقیت در دوره دفاع مقدس به خوبی بهره‌مند شویم برنامه‌های تخریبی دشمن علیه ما اثری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه شعار ما امسال از «ما می‌توانیم» به «ما توانسته‌ایم» تغییر پیدا کرده است، گفت: پیام این شعار این است که اگر شاخص‌های حاکم بر دفاع مقدس را در کشور حاکم کنیم هیچ‌گاه شکست نخواهیم خورد و این شاخص‌ها را در هر میدانی به کار ببریم سربلند از آن بیرون می‌آییم.

سردار احمدی، اطاعت از ولایت فقیه و وحدت ملت را از جمله شاخص‌های دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: با وجود هجمه سنگین جنگ فرهنگی دشمن در بسیاری مسائل پیشرفت کرده‌ایم و در گسترش علم، تحقیقات و فناوری جزو کشورهای نخست دنیا قرار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دشمن خیلی تلاش کرده است که بین ملت و فرهنگ دفاع مقدس فاصله ایجاد نماید، عنوان کرد: این فرهنگی نجات بخش است و در هر عرصه‌ای آن را به کار ببریم می‌توانیم سربلند خارج شویم.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم با توجه به اینکه درصد بالایی از جامعه کسانی هستند که دفاع مقدس را درک نکردند و باید تلاش کرد تا آن رسالت شهدا و راه و رسم آن‌ها را تبیین کرد، گفت: در هفته دفاع مقدس این هدف دنبال می‌شود.

برنامه‌های سپاه استان قم در هفته دفاع مقدس

وی بیان کرد: ۳۱ شهریورماه آغاز هفته دفاع مقدس در استان قم همزمان با سراسر کشور رژه و نمایش قدرت و اقتدار نیروهای مسلح را در بلوار پیامبر اعظم(ص) خواهیم داشت.

سردار احمدی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در مرکز غدیر سپاه و برگزاری محفل محراب تا معراج را از دیگر برنامه‌های این هفته نام برد و گفت: بیش از ۹۵ درصد رزمندگان ما از مساجد اعزام می‌شدند لذا باید در جهت احیا جایگاه و منزلت مساجد تلاش شود و سپاه نیز در این راستا اقداماتی را انجام داده است.

وی معرفی دانش هسته‌ای و نیز معرفی دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در قالب نمایشی با عنوان مردان آسمانی را از برنامه‌های جدید در نمایشگاه دفاع مقدس امسال برشمرد و افزود: نواختن زنگ مقاومت در مدارس، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و حضور با شکوه نیروهای مسلح در نماز جمعه و رزمایش تبیینی فرهنگی توسط گویندگان توانمندی که دفاع مقدس را درک کرده‌اند از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

هفته دفاع مقدس به همه ملت ایران تعلق دارد

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) قم با بیان اینکه زیرساخت مقاومت ما از فرهنگ و باورها شروع می‌شود، تصریح کرد: دشمن با تمام توان بسیج شده که ما باورهای مسلم خود را به فراموشی بسپاریم؛ تحریم چیز جدیدی نیست و از زمان جنگ وجود داشت اما امروز اثر روانی آن بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه ما مرهون خون شهدا هستیم، گفت: هفته دفاع مقدس متعلق به مجموعه خاصی نیست و به همه ملت ایران تعلق دارد.
انتهای پیام / 137
دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 69270
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *