۰

نخستین دوره جشنواره «هنری - فرهنگی اسلامی» در منچستر برگزار می شود

قم نیوز: یک جشنواره ۱۰ روزه «هنری- فرهنگی اسلامی» با بیش از ۴۰ نشست و رویداد متنوع از جمله برنامه های هنری، جلسات گفتگو و میزگرد، شعرخوانی و اجراهای نمایشی قرار است در ماه نوامبر در شهر منچستر در انگلستان برگزار شود.
نخستین دوره جشنواره «هنری - فرهنگی اسلامی» در منچستر برگزار می شود
نخستین دوره جشنواره «هنری - فرهنگی اسلامی» در منچستر برگزار می شود
به گزارش قم نیوز نخستین دوره جشنواره «هنری-فرهنگی اسلامی» در ماه نوامبر در شهر منچستر انگلستان برگزار می شود. این جشنواره، فرهنگ و هنرهای اسلامی را از طریق برنامه های متنوعی چون غذا، هنر، فیلم، کمدی، ادبیات و اجراهای نمایشی به نمایش می گذارد.

بیش از 40 نشست و رویداد متعدد در عرض 10 روز جشنواره اجرا خواهند شد. مراسم جشنواره قرار است در اماکن مختلف سرتاسر شهر منچستر از جمله گالری هنری وایت ورث، خانه الیزابت گاسکل، موزه منچستر، دانشگاه منچستر، مرکز میراث مسلمانان انگلیس و کتابخانه منچستر مرکزی و کتابخانه  لنجایت برپا شوند.

قیصره شهراز یک رمان نویس پاکستانی انگلیسی تبار و خبرنگاری که بیشتر عمرش را در منچستر زندگی کرده و از بنیانگذاران این جشنواره است، ضمن ابراز امیدواری از بهینه برگزاری گردهمایی امیدوار است این نشست ها در نزدیک سازی اجتماعات اسلامی و غیراسلامی و شکستن سدهای میان آن ها نقش موثری داشته باشند.

به علاوه شب شعرخوانی، داستان سرایی، جلسات گفتگو و میزگردها و قدردانی از نویسندگان مسلمان در بریتانیا از برنامه های متعدد این جشنواره اسلامی خواهند بود.

انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷
کد مطلب: 69120
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *