۰
به همت آستان مقدس حسینی؛

زیارت اربعین در لیست میراث غیرمادی بشریّت قرار می‌گیرد

قم نیوز: مرکز پژوهشی کربلا وابسته به آستان مقدس حسینی نشست مشترکی را با وزارت فرهنگ و گردشگری و آثار عراق برگزار کرد تا هماهنگی های لازم جهت ثبت زیارت اربعین در لیست بین المللی آثار غیر مادی بشریت فراهم شود.
زیارت اربعین در لیست میراث غیرمادی بشریّت قرار می‌گیرد
زیارت اربعین در لیست میراث غیرمادی بشریّت قرار می‌گیرد
به گزارش قم نیوز مرکز پژوهشی کربلا وابسته به آستان مقدس حسینی نشست مشترکی را با وزارت فرهنگ و گردشگری و آثار عراق برگزار کرد تا هماهنگی های لازم جهت ثبت زیارت اربعین در لیست بین المللی آثار غیر مادی بشریت فراهم شود. در این نشست اساتید و نمایندگانی از اکثر دانشگاه های عراق حضور داشتند.

عبدالامیر قریشی مدیر مرکز کربلا گفت: این نشست برای بحث و تبادل نظر درباره پیش نویس نهایی است که به زودی در سازمان جهانی یونسکو مورد بررسی قرار می گیرد و ما در این نشست لایحه مربوط به ثبت این اثر را تهیه کردیم.

وی افزود: تمام عناصر پرونده مربوط به زیارت اربعین کامل شده و به زودی و طی دو ماه آینده به یونسکو تقدیم می شود تا این پدیده عظیم به عنوان یک اثر جهانی ثبت شود؛ چراکه این زیارت عظیم از عمق تاریخی و تمدنی و مبانی دینی و فرهنگی برخوردار است و علاوه بر این موجب تقویت بخش گردشگری کربلا و عراق و ثبت این زیارت در لیست آثار غیر مادی جهان می شود.
انتهای پیام / 137
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 58876
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *