۰

فهرستی از گرانقیمت‌ترین اشیاء جهان+ تصاویر

قم نیوز: در مطلب زیر می توانید فهرستی از گران قیمت ترین اشیا جهان را مشاهده کنید.
فهرستی از گرانقیمت‌ترین اشیاء جهان+ تصاویر
به گزارش قم نیوز این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که چیزهای بی نظیر و کمیاب در جهان بسیار گران قیمت بوده و این امر کاملاً قبل درک است. علاوه بر این برخی اوقات چیزهایی ساده و بسیار کم اهمیت به چنان ارزش پولی دست پیدا می کنند که وقتی قیمت آن ها را می شنویم دهانمان از تعجب باز می ماند.

از این اقلام ساده که ناگهان هر یک به دلیلی خاص قیمتی گزاف پیدا می کنند می توان به کتاب، مهره شطرنج، پیانو، خودکار و حتی یک ساعت اشاره کرد.
در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با چند وسیله ساده و معمولی اما بسیار گران قیمت جهان آشنا کنیم.
پر پرنده منقرض شده هویا
قیمت: 10.000 دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید
اگر چه این موضوع واقعیت دارد اما برای یک انسان معمولی باورنکردنی خواهد بود اگر به او گفته شود که یک پر ساده بیش از 10.000 دلار قیمت دارد. پر پرندگان چنان چیز بی ارزشی است که از آن برای اشاره به چیزهای سبک و بی ارزش استفاده می شود. اما در کمال ناباوری پری وجود دارد که در واقع گران قیمت ترین پر جهان نامیده می شود. این پر گران قیمت در نیوزیلند بوده و علت گرانقیمت بودن آن نیز این است که در واقع پر یک پرنده منقرض شده به نام هویا است. این پر در یک حراجی در نیوزیلند به قیمت 10.000 دلار فروخته شد.
اتاق هتل رییس جمهور ویلسون در ژنو

قیمت: هر شب 65.000 دلار
معمولاً بهترین، بزرگ ترین و مجلل ترین هتل های جهان در شهر لاس وگاس قرار دارند و هزینه اقامت در این رستوران ها با توجه به خدمات و تعداد ستاره هایی که دارند متفاوت است. در این شهر قیمت اجاره یک سوییت هتل بین 20 تا 2000 دلار است. اما گران ترین هتل جهان در شهر ژنو واقع است و هتل رییس جمهور ویلسون نام دارد. این هتل تنها دارای 10 اتاق است که هزینه اقامت در هر یک از این اتاق ها برای هر شب 65.000 دلار خواهد بود.
با 10 شیء معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید+تصاویر
تلفن همراه آیفون 3 جی اس سوپریم رُز ساخته شده توسط استورات هیوز
قیمت:2.97 میلیون دلار
با 10 شیء معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید+تصاویر
تلفن همراه دیگر به یک وسیله بسیار عادی تبدیل شده است که در دسترس همگان قرار دارد و حتی کودکان نیز از آن استفاده می کنند. تلفن های همراه معمولاً بین 20 تا 2000 دلار قیمت دارند. اما گران قیمت ترین تلفن همراه جهان یک تلفن همراه آیفون 3 جی اس سوپریم رُز ساخته شده توسط استوارت هیوز است که قیمت 2.97 میلیون دلار برای آن تعیین شده است.
پیانو هینتزمن کریستال
قیمت: 3.22 میلیون دلار
با 10 شیء معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید+تصاویر
یک پیانو معمولی را حتی می توان با قیمت 15 دلار نیز خریداری کرد اما پیانو هینتزمن کریستال 3.22 میلیون دلار قیمت دارد که در پکن چین ساخته شده وحدود 3 متر طول دارد و توسط یک فرد ثروتمند در یک حراجی خریداری شد.
ساعت هاوت جوایلری از شوپارد
قیمت: 25 میلیون دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید 
یک ساعت ساده به طور متوسط 25 دلار قیمت دارد اما ساعت هاوت چوایلری از شوپارد با الماس های بسیار گران قیمتی تزیین شده و ظاهری بسیار خیره کننده دارد. این ساعت هیچ استفاده ای به جز گفتن زمان ندارد و برای داشتن آن باید 25 میلیون دلار بپردازید.
تلویزیون پرستیژ اچ دی سوپریم رُز
قیمت: 2.3 میلیون دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید
یک تلویزیون خانگی معمولی دستکم صد دلار قیمت دارد اما گران قیمت ترین تلویزیون خانگی جهان پرستیژ اچ دی سوپریم رُز نام دارد که با 2.3 میلیون دلار قیمت هر کسی توان خرید آن را ندارد. بدنه این تلویزیون از پوست کروکودیل ساخته شده که با دست دوخته شده است. علاوه بر این در بخشی از قسمت های این تلویزیون از تکه های الماس استفاده شده است.
زمین توکیو
قیمت: هر متر مربع 1.200 دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید
در قسمت های مختلف جهان قیمت هر متر زمین متفاوت است و قیمت هر متر زمین در کمترین حالت جند پنی خواهد بود اما سخت است باور کرد که قیمت زمین در توکیو ژاپن به طور متوسط 1.200 دلار برای هر متر است. جالب تر این که شهر توکیو پرجمعیت ترین و شلوغ ترین شهر جهان بر اساس فضای آن است. خریدن یک تکه زمین در توکیو روز به روز غیرممکن تر می شود. تنها ده سال بعد این عنوان در اختیار شهر لندن بود و 20 سال قبل نیز پاریس چنین شرایطی داشت اما در سال 2017 هر سه شهر گران قیمت جهان در ژاپن واقع هستند.
دوربین سوسی فررس داگورو
قیمت: 775.000 دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید
دوربین وسیله ای عادی برای ثبت تصاویر است که کمترین قیمت ان 30 دلار است اما گران قیمت ترین دوربین دنیا سوسی فررس داگورو نام دارد که قیمت آن 775.000 دلار است.
بیشتر بخوانید: جذابترین مرکز خرید دنیا در توکیو
جعبه شطرنج چارلز هالندر
قیمت: 600.000 دلار
با 10 اشیای معمولی اما گرانقیمت جهان آشنا شوید
گران قیمت ترین جعبه شطرنج در جهان بیش از 600.000 دلار قیمت دارد. این جعبه شطرنج گران قیمت توسط چارلز هالندر ساخته شده و 320 قیراط الماس سیاه و سفید در ساخت قطعات آن به کار رفته است.

انتهای پیام/136
 
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 58738
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *