۰
حسینی کاشانی:

نماز، نماد ارزشمند سبک زندگی دینی و اسلامی است

قم نیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: یکی از نمادهای ارزشمندی که در سبک زندگی ما مسلمانان وجود دارد نماز است که اعتقاد و باور به آن کمک می کند تا ما از خیلی کارهای نادرست دوری کنیم .
نماز، نماد ارزشمند سبک زندگی دینی و اسلامی است /خانواده رکن اصلی تربیت دینی فرزندان است
نماز، نماد ارزشمند سبک زندگی دینی و اسلامی است /خانواده رکن اصلی تربیت دینی فرزندان است
به گزارش قم نیوز سید موسی حسینی کاشانی امروز در همایش نماز و خانواده با اشاره به اهمیت نماز و آثار تربیتی آن درخانواده گفت: نماز یک نماد و نشانه است که در سبک زندگی ما برگرفته از فرهنگ دینی و اسلامی ماست که با حرکت و رفتار ما خودش را نشان می دهد .

وی افزود: یکی از نمادهای ارزشمندی که در سبک زندگی ما مسلمانان وجود دارد نماز است و باور داریم که اعتقاد به نماز و خواندن آن کمک می کند تا ما از خیلی کارهای ناشایست دوری کنیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ادامه داد: این که عنوان می شود نماز ستون دین است واقعا چنین است چرا که توجه به نماز و خواندن آن به عنوان یکی از مهمترین ملاکهای رفتاری در سبک زندگی بیشترین تاثیر را در خانواده و رفتار تربیتی ما دارد.

حسینی کاشانی تصریح کرد: خانواده اصلی ترین نهاد برای تربیت فرزند و آموزش مسائل دینی و معرفتی است و آنچه به فرزندانشان نشان می دهند همواره در صدر آموزش های یک نفر است چرا که اگر نماز را ابتدا از مجموعه خانواده شروع و سپس توسط اولیا و مربیان به فرزندان آموزش دهیم بهترین تاثیر را خواهد داشت .

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت:  پدر و مادری که در خانواده نسبت به نماز بی اهمیت هستند نمی توانند از فرزند خود توقع داشته باشند که به نماز اهمیت داده و به آن پایبند باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطر نشان ساخت: ما اگر بخواهیم فرزندانمان به نماز اهمیت بدهند در درجه اول باید از خودمان شروع کنیم نماز را درست و زیبا بخوانیم تا آنها از ما یاد بگیرند .

حسینی کاشانی ابراز داشت: تاثیر نماز در خانواده بسیار مهم است و باعث آرامش روحی و روانی فرد می شود و خواندن آن در اول وقت نیز سبب رفع بسیاری از مشکلات ما در زمینه های مختلف تحصیل، کار، ازدواج و ...می شود.

وی عنوان کرد: خانواده ها باید به فرزندان خود بیاموزند که نماز را اول وقت با تفکر و تامل بخوانند تا نتایج مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: امیدواریم برگزاری چنین جلساتی بتواند تاثیرات خوبی را در دورن خانواده و تربیت دینی فرزندان داشته باشد.

پایان پیام / 137
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب: 58661
مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *